15 czerwca 2022

Mistrzostwa Świata U18 w piłce ręcznej plażowej – dzień 2

Za nami drugi dzień Mistrzostw Świata U18 w piłce ręcznej plażowej. Reprezentacja Polski zwycięstwem z Urugwajem 2:0 zapewniła sobie awans do fazy głównej turnieju w Grecji.

Porażka i dwie wygrane, to bilans fazy grupowej drużyny prowadzonej przez Karolinę Pedę. Pewne zwycięstwa 2:0 w setach z reprezentacjami Tajlandii i Urugwaju zapewniły Biało-Czerwonym dalszą rywalizację w Heraklonie. Ostatnie spotkanie w grupie, z Urugwajem, nasze panie rozegrały we środę rano. Zmiana godziny meczu w ostatniej chwili nie wybiła Polek z rytmu. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie Polki dyktowały warunki, i mogły sobie pozwolić na kończenie setów rzutami za jeden punkt. Oba zakończyły zwycięstwem /19:16/ i /11:8/.

Dajemy sobie chwilę na cieszenie się z awansu do kolejnej fazy turnieju. Zespół pokazuje swoją dojrzałość i umiejętność dostosowania się do nowych sytuacji /przyp. w pierwszym meczu z Węgrami wypadła Karolina Herion – złamany nos/. Mecz z Urugwajem potwierdził, że dziewczyny potrafią bardzo dobrze zrealizować założenia taktyczne – podsumowuje fazę grupową trenerka naszej reprezentacji. Przed nami dzisiaj, po czasie przeznaczonym na regenerację, dużo pracy. Najpierw przeanalizujemy jeszcze raz naszą grę w meczach grupowych. Pokażemy sobie detale, które chcemy poprawić w kolejnych spotkaniach. Potem skupimy się już tylko na najbliższych przeciwnikach – mówi Karolina Peda.

Biało-Czerwone w kolejnej fazie turnieju łączą się z grupą B, z której awans do fazy głównej uzyskały Hiszpania, Brazylia i Ukraina. Drogę do ćwierćfinału Mistrzostw Świata podopieczne Karoliny Pedy rozpoczną jutro o godzinie 10:10. Ich pierwszym rywalem będzie najprawdopodobniej Brazylia. Z kolei o 16:40 tego samego dnia, Polki zagrają z mocną Hiszpanią.

Z Hiszpanią i Ukrainą graliśmy już podczas Euro – mówi Peda. Z Brazylią zmierzymy się po raz pierwszy, co niezmiernie nas cieszy. Każdy mecz traktujemy jako nowe wyzwanie, a możliwość rozgrywania spotkań z różnymi przeciwnikami daję nam ogromną frajdę. Mecze w grupie B jeszcze się toczą, ale wszystko wskazuje na to, że zagramy kolejno z Brazylią, Hiszpanią i Ukrainą.

Spotkanie z naszym wschodnim sąsiadem – Ukrainą – będzie ostatnim w fazie głównej. Polki ten mecz zagrają 17.06 o godzinie 15:00.

Polska – Urugwaj 2:0

Polska – Pentek 38%, Lewalska29 % – Gierszewska 15, Hołody 6, Rogalska 3, Płótniak 3, Celka 2, Kuźmińska 1,  Bartkowiak, Herian

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest