17 czerwca 2022

Mistrzostwa Świata U18 w piłce ręcznej plażowej – dzień 3

Za nami trzeci dzień rywalizacji na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w beachhandballu. Biało-Czerwone w Heraklonie rozegrały dzisiaj dwa spotkania. Niestety oba zakończyły się zwycięstwem rywalek.

Reprezentacja Polski, która po awansie z grupy A rozpoczęła drugą fazę turnieju, w czwartek powodów do radości miała niewiele. Polki zanotowały dwie porażki chociaż trzeba przyznać, że były bardzo blisko zwycięstwa w pierwszym meczu z Brazylią. Pierwszego seta podopieczne Karoliny Pedy rozegrały koncertowo pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie sześciu punktów. Same były niezwykle skuteczne zdobywając ich aż 21. W drugiej odsłonie role odwróciły się i Brazylijki od pierwszych minut dominowały, a także zasłużenie doprowadziły do serii shoot-out. W tej o dwa punkty lepsze były przedstawicielki Ameryki Południowej.

Okazja do poprawienia sobie humorów nadarzyła się kilka godzin później. Drugim przeciwnikiem reprezentacji Polski była Hiszpania. Biało-Czerwone walczyły, ale nie były w stanie dopaść skutecznych i konsekwentnych rywalek. W drugim secie Polki miały kilka szans na doprowadzenie do remisu w setach, ale nienajlepsza skuteczność i niewymuszone błędy przekreśliły nadzieje naszych pań.

Jutro podopieczne Karoliny Pedy rozegrają ostatni mecz fazy głównej. O godzinie 15:00 przeciwnikiem Polek będzie reprezentacja Ukrainy.

l

Polska – Brazylia 1:2 /21:6 ,15:26, 6:8/

Polska – Pentek, Lewalska – Hołody 14, Gierszewska 14, Celka 6, Płótniak 5, Rogalska 3, Kuźmińska, Bartkowiak, Herian

Polska – Hiszpania 0:2 /16:22, 13:20/

Polska- Pentek, Lewalska – Rogalska 10, Gierszewska 9, Płótniak 6, Celka 2, Herian 2, Bartkowiak, Hołody, Kuźmińska

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest