24 czerwca 2022

Losowanie grup Mistrzostw Świata 2023

2 lipca poznamy rywali reprezentacji Polski w fazie grupowej 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej. Gwiazdami losowania będą wybitni zawodnicy: Sławomir Szmal i Magnus Wislander.

Impreza, którą zorganizują Polska oraz Szwecja, potrwa od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Gospodarzami turnieju w naszym kraju będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock oraz Gdańsk. Pierwsze ważne rozstrzygnięcia zapadną już w przyszłym tygodniu. Losowanie fazy grupowej odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach.

– Wypatruję z niecierpliwością, jakich rywali przydzielą naszej reprezentacji podczas losowania gwiazdy piłki ręcznej, czyli Szmal i Wislander, bo ceremonia oraz mecz otwarcia odbędą się w naszym mieście, w katowickim Spodku. Przedsmak tych emocji dostaniemy już w październiku, kiedy Polacy zmierzą się w eliminacjach mistrzostw Europy z Włochami – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Szmal oraz Wislander to wybitni zawodnicy, którzy w przeszłości zdobywali nagrodę dla najlepszego piłkarza ręcznego świata. – Chciałbym pomóc szczęściu i wylosować dla naszej drużyny dogodnych rywali. Jestem jednak przekonany, że dzięki wsparciu kibiców zgromadzonych na trybunach Spodka będziemy w stanie pokonać każdego przeciwnika – przekonuje Szmal.

Kibice 2 lipca poznają artystę, który będzie wykonawcą oficjalnej piosenki turniejowej. Wydarzenie potrwa 90 minut, a transmisję zobaczą kibice na całym świecie. Ceremonia będzie jedną z najważniejszych imprez organizowanych przez ZPRP. Nasz kraj odwiedzą przedstawiciele władz Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) oraz krajowych federacji.

Polacy mecze fazy wstępnej MŚ 2023 rozegrają w Katowicach. Nasza kadra, w przypadku awansu, na rundę główną przeniesie się do Krakowa. Spodek będzie domem dla reprezentacji Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi zagrają tam zarówno w fazie wstępnej, jak i – w przypadku awansu – w rundzie głównej. Wicemistrzów Europy Hiszpanów czeka rywalizacja w TAURON Arenie Kraków.

Norwegowie turniej rozpoczną w Krakowie, a później – jeśli przebrną przez fazę wstępną – pojadą do Katowic. Szwedzi zagrają w Goteborgu, Islandczycy w Kristianstad, Chorwaci w Jonkoping, a Duńczycy – w Malmo. Te cztery reprezentacje wystąpią w Polsce najwcześniej w ćwierćfinale, który – podobnie jak jeden półfinał – ugości Gdańsk. Miejscem turnieju o Puchar Prezydenta będzie Płock.

Gospodarzami MŚ 2023 w Szwecji będą Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.handball23.com. Narodowym Dostawcą w naszym kraju jest firma Eventim, która prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Sprzedaż wejściówek trwa za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej MŚ 2023.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest