26 listopada 2022

Artur Siódmiak ambasadorem Mistrzostw Świata 2023

Artur Siódmiak będzie ambasadorem mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które już w styczniu zorganizują wspólnie Polska oraz Szwecja. Decydujące mecze – dwa ćwierćfinały oraz półfinał – ugości ERGO ARENA.

Obiekt w Gdańsku jest miejscem, gdzie w przeszłości nasi szczypiorniści z powodzeniem walczyli o udział w mistrzostwach świata (2015) i wyjazd na igrzyska olimpijskie (2016), a ich mecze z Niemcami czy Macedończykami wypełniały trybuny do ostatniego miejsca. Teraz zespół prowadzony przez Patryka Rombla może zagrać w ERGO ARENIE 25 i 27 stycznia o awans do strefy medalowej. To marzenie, do którego droga wiedzie przez fazę wstępną (Katowice) i rundę główną (Kraków).

Najlepsze lata polskiej piłki ręcznej doskonale pamięta Artur Siódmiak. Dwukrotny wicemistrz świata (2007, 2009) będzie ambasadorem styczniowego turnieju dla Miasta Gdańska. – To dla mnie duże wyróżnienie. Liczę, że moi młodsi koledzy nawiążą do wyników osiąganych przez naszą drużynę, a ERGO ARENA podczas meczów mistrzostw świata poniesie ich do zwycięstw – nie kryje Siódmiak.

133-krotny reprezentant Polski to ostatnie ogniwo w obsadzie gwiazdorskiej drużyny. Ambasadorami MŚ 2023 dla Katowic i Województwa Śląskiego są bowiem inni wybitni kadrowicze: Iwona Niedźwiedź oraz Sławomir Szmal. Podobną rolę pełni w Krakowie rajdowiec i wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar Rafał Sonik, a w Małopolsce – reprezentant Polski Arkadiusz Moryto. Ambasadorem turnieju dla Płocka jest z kolei medalista mistrzostw świata Adam Wiśniewski.

– Gdańsk będzie jedną z jego najważniejszych aren mistrzostw świata. Wierzymy, że Artur Siódmiak – jako były wybitny reprezentant Polski, a dziś człowiek dbający o popularyzację naszego sportu – połączy pokolenia i kiedy będzie promował turniej oraz zachęcał młodzież do uprawiania piłki ręcznej, reprezentacja spróbuje powtórzyć wyczyny, których w kadrze dokonywał on – mówi dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

Gospodarzami MŚ 2023 będą także Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock i Mazowsze oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping. Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Suzuki, Deloitte, Grupa LUX MED, Grupa Wirtualna Polska oraz Eventim, który prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Sprzedaż wejściówek trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest