8 grudnia 2022

Patronat Honorowy Premiera Mateusza Morawieckiego

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ma zaszczyt poinformować, że 28. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Jedna z największych imprez polskiego szczypiorniaka rozpocznie się już 11 stycznia. Od tego momentu przez kolejne 17 dni w czterech polskich halach będziemy emocjonować się piłką ręczną na najwyższym poziomie.

Styczeń 2023 to miesiąc, na który wyczekujemy z niecierpliwością. To ogromny zaszczyt, że impreza, którą zorganizujemy wspólnie ze Szwecją otrzymała patronat Premiera Rzeczypospolitej. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy przeżywać piękne, sportowe emocje – mówi Prezes ZPRP Henryk Szczepański.

Drużyna Patryka Rombla fazę grupową rozpocznie w katowickim Spodku, a w przypadku awansu do fazy głównej kolejnym przystankiem na mapie Biało-Czerwonych będzie krakowska Tauron Arena. Ćwierćfinały i półfinały to już Gdańsk i Ergo Arena. Medalistów tegorocznego handballowego mundialu wyłonią mecze w Sztokholmie.

Mistrzostwa świata będą największym wydarzeniem w dziejach polskiej piłki ręcznej. Cieszymy się, że przeprowadzimy je pod patronatem Prezesa Rady Ministrów. To dowód, jak ważne miejsce zajmuje nasza dyscyplina na mapie polskiego sportu podkreśla Dyrektor Departamentu Mistrzostw Świata 2023 Grzegorz Gutkowski.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest