4 marca 2023

Biało-Czerwone lepsze od Węgierek

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet wygrała pierwszy z dwóch towarzyskich spotkań w Heidelbergu. W sobotni wieczór podopieczne Arne Senstada pokonały mocne Węgierki 31:29. Jutro zagrają z gospodyniami turnieju – reprezentacją Niemiec.

Polki od początku grały dobrze, i nie pozwoliły Madziarkom na prowadzenie większe niż dwiema bramkami. Pod nieobecność Kingi Achruk /zakończenie kariery reprezentacyjnej/ i Karoliny Kochaniak /problemy zdrowotne/ grą Polek kierowały Aleksandra Tomczyk i Emilia Galińska. Obie robiły to na tyle dobrze, że Biało-Czerwone do przerwy remisowały po 17. W tej części meczu polskiej bramki strzegła Barbara Zima.

Po zmianie stron między słupkami stanęła Adrianna Płaczek, która broniła równie solidnie jak jej młodsza koleżanka. Podopieczne Arne Senstada grałytwardo w obronie i dobrze współpracowały z bramką, co dało możliwości wyprowadzenia kontrataków. W polskiej ofensywie dobrze prezentowały się obie polskie obrotowe. Aleksandra Olek i Patrycja Noga wspólnie zdobyły 8 bramek notując perfekcyjną, 100% skuteczność.

Jutro o godz.15:00 Polki zagrają z gospodyniami turnieju reprezentacją Niemiec.

Węgry – Polska 29:31 /17:17/

Polska – Zima, Płaczek, Wdowiak – Olek 6, Nocuń 4, Nosek 3, Rosiak 3, Kobylińska 3, Noga 2, Górna 2, Tomczyk 2, Balsam 3, Zimny 2, Michalak 1, Niewiadomska, Galińska.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest