6 marca 2023

NLO SMS Płock najlepszy w SMS CUP

NLO SMS Płock zwyciężył pierwszy w historii SMS CUP dla dziewcząt. W niedzielnym meczu o pierwsze miejsce pewnie pokonał NLO SMS Lublin 33:24. W drugim spotkaniu reprezentacja Polski K2008 wygrała z Kaliszem 36:24.

Ostatni dzień Turnieju SMS CUP K-2007 rozpoczęło starcie kadry prowadzonej przez Andrzeja Niewrzawę z SMS Kalisz. Biało-Czerwone już w pierwszym kwadransie uzyskały pięciobramkowe prowadzenie i do końca pierwszej połowy nie pozwoliły rywalkom z Kalisza na odrobienie strat.

Po przerwie podopieczne Edyty Suchy potrzebowały aż pięciu minut, żeby na nowo rozpocząć zdobywanie bramek. W tym czasie Polski zanotowały cztery udane akcje i podwyższyły prowadzenie na 18:11. SMS Kalisz szukał swoich szans, ale nie był tego dnia w najlepszej dyspozycji. Biało-Czerwone pewnie i wysoko wygrały ostatnie swoje spotkanie 36:24. Na wyróżnienie w tym meczu zasłużyły z reprezentacji Polski K2008 -Jagoda Tobolewska /6/, z SMS Kalisz – Ewelina Dźwil.

Po spotkaniu kadry z Kaliszem na parkiet wybiegły uczennice SMS Lublin i gospodynie turnieju SMS Płock. Początek spotkania to obustronna wymiana ciosów. Dopiero po kwadransie wynik przełamały gospodynie wychodząc na prowadzenie 10:6.Od tego momentu w szeregach płockiej ekipy każdy element handballowego rzemiosła funkcjonował lepiej niż u rywalek. Pierwsza odsłona zakończyła się wysokim prowadzeniem SMS Płock /21:13/.

Po zmianie stron Płocczanki prezentowały się równie solidnie jak w pierwszej połowie nie pozwalając podopiecznych Beaty Aleksandrowicz na odrobienie strat. Walczące Lublinianki zdołały zniwelować straty do -7 i to było wszystko na co pozwoliły gospodynie turnieju. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem SMS Płock 33:24, a na wyróżnienie zasłużyły bramkarki obu drużyn – Aleksandra Gut i Julia Bodnar. W polu dobrze zawody rozegrały z SMS Płock – Mia Łasińska i Maria Biasaga, z SMS Lublin –  Hanna Napora oraz Katarzyna Marciniak.

Po meczu nastąpiło uroczyste zakończenie I edycji SMS CUP dla dziewcząt i wręczenie indywidualnych nagród. Te wręczali zawodniczkom – Elżbieta Gapińska Poseł na Sejm RP z regionu Płockiego, Paweł Kapuściński Trener Koordynator Szkolenia w pionie kadr Żeńskich ZPRP oraz Ryszard Jedliński – Członek Polskiej Drużyny Olimpijskiej w Piłce Ręcznej Igrzysk z 1980 w MOSKWIE.