28 maja 2023

PORT SERVICE Wybrzeże Gdańsk Mistrzem Polski Juniorów Młodszych!

Młodzi szczypiorniści z Gdańska prowadzeni przez Karola Radeckiego zostali Mistrzami Polski Juniorów Młodszych!

Pierwszego dnia turnieju o mistrzostwo Polski juniorów młodszych rozgrywanego w hali sportowej w Gaci zmierzyły się ze sobą gospodarze z Oławy z zawodnikami z Gdańska. Mecz lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy już w trzeciej minucie spotkania prowadzili 3:0. Po dziesięciu minutach tablica wyników wskazywała 9:4 dla Acany Moto-Jelcz Oławy. Skutecznymi rzutami popisywali się Bartosz Szmuc, Patryk Janiuk, czy Jakub Kudela.

Pod koniec pierwszej połowy goście zmobilizowali się i dogonili zawodników z Oławy (30′, 15:15). Bartosz Szmuc na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem zdołał jeszcze pokonać bramkarza z Gdańska i to gospodarze schodzili na przerwę z jedną bramką przewagi (16:15). Początek drugiej części meczu były wyrównany. Po czterech minutach drugiej połowy gra szczypiornistów z Oławy się zacięła, a Gdańszczanie zaczęli skrupulatnie wykorzystywać błędy rywali (36′ 17:21, 46′ 20:25). Goście utrzymali przewagę do końca spotkania, wygrywając 31:27.

Acana Moto-Jelcz Oława vs. PORT SERVICE Wybrzeże Gdańsk 27:31 (16:15)

W drugim meczu do rywalizacji przystąpiły zespoły z Warszawy i Płocka. Płocczanie rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale UKPR Agrykola Victoria Warszawa szybko odrobiła straty (2:2). Kolejne minuty to zacięta walka po obu stronach boiska. Dopiero w dziewiętnastej minucie warszawianie osiągnęli dwubramkową przewagę (8:6). Od tego momentu szczypiorniści z Warszawy nie pozwolili już zbliżyć się do siebie zawodnikom z Płocka (30′, 14:10).

W drugiej połowie rozpędzona UKPR Agrykola Victoria Warszawa szybko zaczęła powiększać zdobycze bramkowe (38′ 19:12, 42′ 21:13). Niemoc Płocczan przerwał Patryk Duszak, który dwukrotnie pokonał bramkarza z Warszawy. Chwilę później bramkę dorzucił Krystian Szostak i płocczanie zbliżyli się na pięć bramek (46′ 21:16). Nerwową końcówkę meczu lepiej wytrzymali szczypiorniści z Warszawy, którzy “dowieźli” trzybramkową przewagę i zapisali na swoim koncie zwycięstwo.

UKPR Agrykola Victoria Warszawa vs. SKF ORLEN Wisła I Płock 26:23 (14:10)

Kolejnego dnia turnieju odbyły się mecze o trzecie i pierwsze miejsce. W meczu o trzecią lokatę zagrali gospodarze z SKF ORLEN Wisłą I Płock. Acana Moto-Jelcz Oława już w pierwszej połowie osiągnęli znaczną przewagę i na przerwę schodzili z wynikiem 21:12. Niesieni głośnym dopingiem miejscowych kibiców szczypiorniści z Oławy rozgromili rywali z Płocka aż 36:26 i ostatecznie mogą pochwalić się, że są trzecią drużyną w Polsce w kategorii junior młodszy.

Acana Moto-Jelcz Oława – SKF ORLEN Wisła I Płock 36:28 (21:12)

Do rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorów młodszych przystąpili warszawianie i gdańszczanie. Początek meczu był wyrównany. Obie ekipy popisywały się skutecznymi i efektownymi bramkami (5′ 4:4). Kolejne trzy akcje należały do zawodników z Gdańska (8′ 4:7). Zawodnicy z Warszawy dwoili się i troili, dwukrotnie dochodzili na jedną bramkę do rywali (9′ 6:7, 23′ 12:13), a na sześć minut przed końcem pierwszej połowy udało im się osiągnąć remis 13:13. Pierwszą część meczu wygrali szczypiorniści z PORT SERVICE Wybrzeże Gdańsk i to oni byli bliżej mistrzostwa (15:13).

Druga połowa to pokaz umiejętności drużyny z województwa pomorskiego. Po przerwie podopieczni Karola Radeckiego stopniowo powiększali wypracowaną w pierwszej połowie przewagę. Gdańszczanie już w czterdziestej drugiej minucie prowadzili czterema bramkami 21:17. Dziesięć minut później na tablicy wyników zgromadzeni kibice ponownie obserwowali cztery bramki różnicy na korzyść PORT SERVICE Wybrzeże I Gdańsk (52′ 26:22). Ekipie z Warszawy udało się dorzucić już tylko jedną bramkę, a zrobił to w pięćdziesiątej trzeciej minucie Rafał Wieczorek. Popisowa końcówka należała do Gdańszczan, którzy czterokrotnie pokonali goalkeepera z Warszawy i zwyciężyli 30:23, uzyskując tym samym tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych!

UKPR Agrykola Victoria Warszawa – PORT SERVICE Wybrzeże I Gdańsk 23:30 (13:15)