12 czerwca 2023

Polscy trenerzy na Konferencji Global Handball Summit

W dniach 13-15 czerwca, w Belgradzie, odbędzie się konferencja Global Handball Summit. W wydarzeniu weźmie udział sześciu polskich trenerów.

Katarzyna Brózda, Celestyna Majchrzyk, Anna Niewiadomska, Arkadiusz Miszka, Jakub Malczewski i Bartłomiej Jarosz otrzymali nominację Rady Trenerów ZPRP i od jutra, przez najbliższe dwa dni będą mieli okazję nabywać wiedzę i podnosić swoje trenerskie kwalifikacje wśród najlepszych. Lista prelegentów podczas Global Handball Summit jest nie byle jaka.

Szkolenia dla uczestników poprowadzą znane postaci ze świata piłki ręcznej m.in. Roberto Garcia Parrondo, Markus Gaugish, Toni Gerona, Paulo Pereira, Dragan Djukić, Ljubomir Vranjes. Do projektu zaproszenia przyjęli również Dragan Škrbić, Uros Zorman, Kiril Lazarov oraz Marija Lojanica – ekspert od przygotowania motorycznego.

Międzynarodowa inicjatywa ma na celu dzielenie się wiedzą jednych z najlepszych europejskich i światowych trenerów w świecie piłki ręcznej, aby pomóc innym w rozwoju i szerszym rozumieniu naszej dyscypliny. Myśleć ,Promować, Rozwijać to główne hasła Konferencji, która ma być wielkim sukcesem piłki ręcznej na światowym poziomie.

Wyjazd do Belgradu polscy szkoleniowcy uzyskali dzięki rekomendacji i inicjatywie  Rady Trenerów ZPRP, której przewodniczy Rafał Kuptel.

Postanowiliśmy wyróżnić tych szkoleniowców, którzy ze swoimi zespołami odnieśli największy sukces jakim jest zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski. Przyjęcie takiego klucza nominacji wydawało nam się najbardziej sprawiedliwe. Jako Rada Trenerów chcielibyśmy, żeby jak najwięcej polskich trenerów miało szansę uczestniczyć w tak ciekawych konferencjach jak Global Handball Summit. Niestety liczba miejsc jest ograniczona – tłumaczy Kuptel. Każdemu trenerowi, który wywalczył na parkiecie bilet na konferencje złożyliśmy propozycję. Nie każdy, z różnych względów, mógł z niej skorzystać stąd chociażby nominacja dla wicemistrzyni Polski Celestyny Majchrzyk lub Bartosza Jarosza.

Polscy szkoleniowcy do Belgradu wyjadą 12 czerwca. Konferencja rozpocznie się 13 czerwca i potrwa dwa dni. Poniżej lista nominowanych z adnotacją przynależności klubowej.

Arkadiusz Miszka
SPR Górnik Zabrze – Mistrz Polski Juniorów 2023

Celestyna Majchrzyk
EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – Wicemistrz Polski Juniorek 2023

Jakub Malczewski
Port Service Wybrzeże i Gdańsk – Mistrz Polski Junior Młodszych 2023

Anna Niewiadomska
SPR Pogoń 1945 Zabrze – Mistrz Polski Juniorka Młodsza 2023

Bartłomiej Jarosz
SKS Kusy Kraków – II miejsce Pucharu ZPRP 2023 Młodzików

Katarzyna Brózda
MKS Brodnica – Puchar ZPRP 2023 Młodziczek

Szczegółowe informacje oraz pełną lista prelegentów i zaproszonych gości można znaleźć na oficjalnej stronie Konferencji Global Handball Summit tutaj.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest