7 sierpnia 2023

EHF Championship W17: Wywalczony remis Polek z Finlandią

W poniedziałek reprezentacja Polski juniorek po zaciętej rywalizacji zremisowała z Finlandią 24:24.

W drugim meczu na EHF Championship W17 podopieczne Marka Jagodzińskiego zagrały z Finlandią. Na początku spotkania gra Polek nie układała się i nasza drużyna musiała odrabiać straty. W 3. minucie padła pierwsza bramka dla naszego zespołu, której autorką była Nikola Jurek. Reprezentantki Finlandii postawiły mocną obronę, która sprawiała problemy naszym zawodniczkom. Na naszą słabszą postawę w meczu w 19. minucie zareagował trener Marek Jagodziński, prosząc o chwilę przerwy.

Polki nie mogły znaleźć sposobu na przebicie się przez defensywę przeciwniczek, czego w efekcie była powiększająca się przewaga Finlandii. Biało-Czerwone pod koniec pierwszej połowy zanotowały przestój w ataku, a rywalki zdobyły sześć bramek z rzędu. Po trzydziestu minutach nasza drużyna schodziła do szatni, przegrywając 10:14.

Po zmianie stron Polki dzielnie walczyły i nie zamierzały odpuszczać, jednak reprezentantki Finlandii utrzymywały wypracowane prowadzenie. Błyskawicznie wracały do obrony i zatrzymywały nasze kontrataki. W drugiej połowie obie drużyny przyspieszyły i gra stała się bardziej zacięta, ale to Biało-Czerwone musiały gonić wynik.

W kolejnych minutach lepiej funkcjonowała nasza defensywa i dodatkowo dobre obrony notowała także Nina Smelcerz. W 40. minucie po trafieniu Nikoli Jurek strata Polek zmniejszyła się do dwóch oczek (15:17). Końcówka meczu była bardzo nerwowa i rywalizacja stała się jeszcze bardziej wyrównana. W 55. minucie przegrywaliśmy już tylko jednym trafieniem (20:21).

Biało-Czerwone postawiły mocną obronę, która zmuszała nasze rywalki do popełnienia błędów. Trzy minuty przed zakończeniem po nie udanym ataku reprezentacji Finlandii bramkę wyrównującą w meczu zdobyła Zofia Chwojnicka (22:22). Ostatecznie po sześćdziesięciu minutach tablica wyników pokazywała remis 24:24.

W środę (9 sierpnia) Polki zmierzą się z Bułgarią. Początek meczu o godzinie 13:15, a transmisja meczu będzie dostępna na EHF TV.

Polska – Finlandia 24:24 (10:14)

Polska: Smelcerz, Berent – Gardian 3, Mazurkiewicz 2, Machnio, Skomra 1, Pawlak, Grzesista, Kosidło, Pawłowska 1, Chochół, Jurek 7, Chwojnicka 6, Krupa 2, Niedziółka 1, Kurlej 1

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest