3 lutego 2024

LE: Udany rewanż MKS FunFloor Lublin! Pierwsze punkty dla wicemistrzyń Polski

Drużyna MKS FunFloor Lublin wygrała na własnym parkiecie z niemieckim HSG Bensheim/Auerbach (34:32) w ramach 4. kolejki rozgrywek Ligi Europejskiej kobiet. To był udany rewanż wicemistrzyń Polski nad finalistkami Pucharu Niemiec po wyjazdowej porażce odniesionej dwa tygodnie temu!

MKS FunFloor Lublin – HSG Bensheim/Auerbach 34:32 (19:17)

MKS FunFloor Lublin: Wdowiak, Gawlik – Płomińska 1, Andruszak 1, D. Więckowska 1, Tomczyk 4, M. Więckowska 9, Posavec 5, Szynkaruk 2, Balsam 6, Kovarova 4, Osowska, Noga, Szczepaniak, Masna 1, Roszak

Na półmetku zmagań w ramach fazy grupowej Ligi Europejskiej kobiet zaplanowano swoiste dwumecze. Na koniec pierwszej rundy gier MKS FunFloor Lublin udał się do niemieckiego Elsenfeld, gdzie uległ miejscowemu HSG Bensheim/Auerbach wynikiem 29:35. Dwa tygodnie później – na start serii rewanżowej serii – rywalizacja przeniosła się do Lublina. Zawodniczki drużyny MKS FunFloor Lublin liczyły na powetowanie strat odniesionych na wyjeździe i odnotowanie pierwszych punktów w grupowej tabeli.

Wzorem pierwszej odsłony polsko-niemieckiej rywalizacji, początek meczu okazał się wyjątkowo wyrównany. W pierwszych minutach inicjatywa płynnie przechodziła z rąk do rąk, a drużyny nie mogły wypracować sobie większej przewagi. Dopiero w okolicach pierwszego kwadransa drużyna MKS FunFloor Lublin przypuściła atak i zdobyła trzy gole z rzędu. Polki najpierw wyrównały stan meczu, a następnie objęły dwubramkowe prowadzenie (11:9). Identyczna różnica na korzyść gospodyń utrzymała się do końca pierwszej połowy (17:19), a najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie była w tym czasie Magda Więckowska.

Rozgrywająca trener Edyty Majdzińskiej popisy kontynuowała także w trakcie drugiej partii, dzięki czemu całe spotkanie zakończyła z dziewięcioma bramkami na koncie. Jeśli dodać do tego sześć trafień reprezentacyjnej skrzydłowej Magdy Balsam oraz dziesięć interwencji Weroniki Gawlik, szanse na pierwsze punkty dla lublinianek w fazie grupowej Ligi Europejskiej rosły z każdą minutą.

Po powrocie do gry gospodynie nie tylko utrzymywały wypracowaną wcześniej przewagę, ale w pewnym momencie powiększyły różnicę do czterech “oczek” (26:22). Gdy wydawało się, że nic nie zabierze już zwycięstwa drużynie MKS FunFloor Lublin, która pięć minut przed końcem prowadziła 31:27, rywalki z Niemiec rzuciły się do odrabiania strat. Ekipa HSG Bensheim/Auerbach zdobyła trzy bramki z rzędu i doprowadziła do kontaktu (30:31). Na szczęście, w decydujących sekundach więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które obroniły zaliczkę (34:32) i zanotowały pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej LE!

W kolejnym meczu w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej kobiet MKS FunFloor Lublin podejmie rumuńską CS Gloria 2018 BN. Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 lutego o godz. 20.00.