15 marca 2024

Norwegia B lepsza od Polski B

Reprezentacja Polski B w piątkowym meczu towarzyskim z Norwegią B musiała uznać wyższość rywala i ostatecznie przegrała 20:26.

Reprezentacja Polski B podczas zgrupowania w Cetniewie zagra dwa mecze towarzyskie. W piątek (tj. 15 marca) rozegrano sparing z Norwegią, a w sobotę nasi zawodnicy zmierzą się ze Szwecją.

Biało-Czerwoni od początku spotkania musieli odrabiać straty 0:2. Pierwszą bramkę dla naszej drużyny zdobył Patryk Pieczonka, ale szybko rywale odpowiedzieli kolejnym skutecznym trafieniem. Po chwili dzięki dobrym interwencjom Miłosza Wałacha podopieczni Zygmunta Kamysa doprowadzili do remisu 3:3.

Norwegowie postawiali mocną obronę, z którą coraz większe problemy mieli reprezentanci Polski. Biało-Czerwoni popełniali proste błędy w ataku, co przyczyniało się do powiększania prowadzenia przez przeciwnika. Ostatecznie po pierwszej części spotkania Polacy przegrywali 11:13.

Po zmianie stron Norwegowie szybko wywalczyli rzut karny, ale Jakub Ałaj zatrzymał Aksela Horgena. Polacy niestety nie wykorzystali okazji do odrobienia straty na jedno trafienie i popełnili kolejny błąd w ataku. Cały czas utrzymywała się przewaga Norwegów, ale Polacy ambitnie walczyli i nie pozwalali rywalom na powiększenie prowadzenia.

W kolejnych jednak minutach Biało-Czerwoni zanotowali serię błędów w ataku i w 45. minucie przegrywaliśmy już 15:21. Nasza gra nie układała się i nie mogliśmy znaleźć sposobu na skuteczne pokonanie defensywy Norwegii. Biało-Czerwoni walczyli do samego końca, aby odwrócić losy meczu, ale ostatecznie nie udało się i goście zwyciężyli 20:26.

W sobotę (16 marca) o godzinie 17:00 podopieczni Zygmunta Kamysa zagrają drugi mecz towarzyski, w którym zmierzą się ze Szwecją. Zapraszamy na transmisję z tego spotkania na kanał YouTube Handball Polska – TUTAJ.

Polska B – Norwegia B 20:26 (11:13)

Polska: Wałach, Poźniak, Ałaj – Grabowski 5, Kowalski, Zarzycki 3, Adamski 2, Antolak 1, Domagała, Dudkowski 2, Stempin, Iskra 1, Pilitowski 1, Michałowicz 2, Słupski 1, Wojdan 1, Pieczonka 1