8 maja 2026

Miłosz Wałach zastąpi Mateusza Zembrzyckiego na mecze z Austrią

Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje o powołaniu Miłosza Wałacha w miejsce kontuzjowanego Mateusza Zembrzyckiego na cykl akcji szkoleniowych kadry narodowej mężczyzn obejmujący dwumecz 3. rundy eliminacji Mistrzostw Świata Mężczyzn 2027 z Austrią.

W środę, 29 kwietnia, poznaliśmy skład reprezentacji Polski mężczyzn na najbliższe zgrupowanie, podczas którego Biało-Czerwoni zmierzą się z Austrią w dwumeczu, którego stawką będzie awans na Mistrzostwa Świata Mężczyzn 2027 (LISTA). Selekcjoner Jota Gonzalez swoje wybory omówił TUTAJ.

Jeszcze przed startem akcji szkoleniowej, sztab naszej reprezentacji zmuszony został jednak dokonać zmiany. W związku z urazem bramkarza Mateusza Zembrzyckiego (PGE Wybrzeże Gdańsk) do drużyny dołączy Miłosz Wałach (HC Vardar 1961).

„W związku z kontuzją Mateusza zdecydowaliśmy o powołaniu Miłosza, który miał okazję uczestniczyć w poprzednich zgrupowaniach, więc zna założenia taktyczne oraz może wnieść doświadczenie z wielu ważnych i udanych spotkań rozegranych w tym sezonie w barwach Vardaru Skopje. Miłosz to młody bramkarz, ale nie raz udowodnił już, że potrafi grać na bardzo wysokim poziomie, więc liczymy na jego pomoc” – komentuje selekcjoner Jota Gonzalez.

Pierwsza odsłona polsko-austriackiej rywalizacji odbędzie się w Graz w środę 13 maja o godz. 18.00. Rewanż zaplanowano w Hali Urania w Olsztynie w niedzielę 17 maja o godz. 15.00.

Pin It on Pinterest