1 grudnia 2018

LM: Kielczanie wracają ze Skopje bez punktów

W meczu 10. kolejki Velux EHF Champions League PGE Vive Kielce przegrało na wyjeździe z HC Vardarem Skopje 27:28.

Mecz nie toczył się w sportowej atmosferze. W 36. minucie Gleb Kalarasz kopnął będącego w obronie Mariusza Jurkiewicza, jednak rosyjscy sędziowie ukarali Rosjanina… jedynie karą dwóch minut. Kielczanie mieli ogromne problemy z upilnowaniem Stasa Skube. Słoweniec świetnie podawał do kolegów, a jak trzeba było decydował się na indywidualne akcje, które kończył bramkami.

Kielczanie przez większość spotkania przegrywali kilkoma trafieniami, ale w końcówce doszli gospodarzy na dystans zaledwie jednej bramki i do remisu zabrakło bardzo niewiele. Tradycyjnie Alex Dujszebajew był dla rywali najtrudniejszym zawodnikiem Vive do upilnowania. Na parkiecie w Skopje zabrakło kontuzjowanych Michała Jureckiego i Marko Mamicia.