Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | V Turniej Szczypiorka w Binarowej

V Turniej Szczypiorka w Binarowej

 

Rok 2018 to czas wielkich rocznic: 100 lat odzyskania niepodległości, 100 lat istnienia piłki ręcznej w Polsce, a dla małopolskiej wsi Binarowa 670-lecie lokacji w powiecie gorlickim. Aby uczcić te doniosłe wydarzenia 28 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Binarowej już po raz piąty, został zorganizowany Turniej „Szczypiorka”, przeznaczony dla dzieci z klas I-III (ur. w roku 2009 i młodsze).

DSC_0451 (Large)

Do udziału w zawodach zgłosiły się cztery drużyny: UKS Wiertmet z Libuszy, UKS Olimpijczyk z Racławic, ULKS Lipinki oraz gospodarze turnieju UKS Hermes w Binarowej.

Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły, Jolanta Małczak, która przywitała zgromadzonych gości – dyrektor ZOJ Renatę Gołębiowską, trenerów, rodziców, dzieci i życzyła sukcesów w duchu „fair play”. Podobnie jak w ubiegłym roku, całe wydarzenie uświetnił swoją obecnością Stanisław Majorek – były trener szczypiornistów polskiej reprezentacji. Szacowny gość w swoim przemówieniu opowiedział o wartościach, jakie niesie sport i jaka jest droga do sukcesu. Przed rozpoczęciem zawodów przedstawiono 100-letnią historię piłki ręcznej w Polsce oraz największe sukcesy naszych szczypiornistów.

Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Końcowa klasyfikacja:

I miejsce UKS Wiertmet w Libuszy

II miejsce UKS „Hermes” w Binarowej

III miejsce UKS „Olimpijczyk” w Racławicach

IV miejsce ULKS w Lipinakch

Zespołowi gospodarza turnieju zabrakło tylko dwóch bramek, aby dorównać znanej w Polsce drużynie z Libuszy. Wszyscy obecni trenerzy zgodnie stwierdzili, że zawodnicy zaprezentowali wyższy poziom umiejętności, w porównaniu z poprzednimi latami. Na zakończenie zawodów każdy zawodnik i zawodniczka otrzymał pamiątkowy medal. Drużynom wręczono puchary i dyplomy oraz statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju. Dla wszystkich uczestników zorganizowano pyszny poczęstunek, a Stanisław Majorek podarował zawodnikom słodycze.