25 stycznia 2019

Porozumienie EHF w kwestii używania nazwy “Final Four”

W czerwcu br. w Kolonii odbędzie się dziesiąta edycja turnieju finałowego Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Jak czytamy w komunikacie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), organizacja ta prowadziła z National Collegiate Athletic Association (NCAA) długie negocjacje w kwestii praw do nazwy „FINAL 4”.

logo_final4

NCAA to organizacja zrzeszająca około 1200 instytucji, zajmująca się organizacją zawodów sportowych wielu szkół wyższych w Stanach Zjednoczonych. Jest ona zarejestrowanym właścicielem znaków towarowych „FINAL FOUR” i „FINAL 4” również na terenie Unii Europejskiej.

W ramach porozumienia pomiędzy EHF i NCAA, obowiązkiem EHF jest informowanie i wymaganie, aby wszystkie powiązane z Europejską Federacją organizacje odstąpiły od używania terminologii “FINAL FOUR” lub “FINAL4” w samodzielnym formacie.

W odniesieniu do turnieju finałowego Ligi Mistrzów nazwa ta powinna być używany tylko w połączeniu z dodatkowymi słowami – w formacie “EHF FINAL 4” lub razem z nazwą sponsora w formacie  “VELUX EHF FINAL 4” itp., co zresztą jest już powszechną praktyką.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest