31 stycznia 2019

Puchar Prezydenta RP dla MKS Perły Lublin

W Lublinie odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia drużynie MKS Perły Lublin wyjątkowego, okolicznościowego Pucharu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy  „w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych w roku stulecia odzyskania niepodległości”.

Z rąk Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego Puchar odebrali Weronika Gawlik – kapitan lubelskiego klubu oraz Robert Lis – trener zespołu. Podczas uroczystości obecna była cała drużyna.

Fot. J.Gucma (ZPRP)

Fot. J.Gucma (ZPRP)

W maju 2018 roku MKS Perła Lublin triumfowała w Pucharze Challenge Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). W finałowym dwumeczu podopieczne trenera  Roberta Lisa pokonały hiszpańską Rocasę Gran Canaria – w pierwszym meczu na wyspach kanaryjskich padł remis 22:22, a w rewanżu w Hali Globus Polki triumfowały 27:23. Podczas spotkania w Lublinie obecny był m.in. Prezes Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłki Ręcznej – Fernando Blazquez Garcia. Sukces polskiego zespołu został odebrany z ogromnym entuzjazmem w całym środowisku polskiej piłki ręcznej.

_DSC9082

W roku 2018 świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecie piłki ręcznej na ziemiach polskich. Piłka ręczna to wyjątkowy sport, który łączy pokolenia, dostarcza ogromnych emocji, pokazuje ducha walki i siłę zespołu, a zarazem jest nierozerwalnie związany ze tą wspaniałą rocznicą. Za zawodniczkami MKS Perły Lublin trudna droga i wyjątkowy sukces jakim było sięgnięcie po jedno z europejskich trofeów. Przyznanie Pucharu właśnie Lubliniankom było decyzją wspieraną przez całe środowisko piłki ręcznej, popartą formalnie przez Zarząd ZPRP – podkreślił Andrzej Kraśnicki.

_DSC9155

Czujemy się dumne, bardzo dziękujemy, to wyjątkowe wyróżnienie i uczucie, że naszymi sukcesami mogłyśmy zapisać się w historii polskiej piłki ręcznej i sportu – powiedziała Weronika Gawlik, kapitan MKS Perły Lublin.

Bardzo dziękuję moim zawodniczkom, które tak dzielnie walczyły w zeszłym sezonie – dodał trener Robert Lis.

Spotkaliśmy się tutaj dzięki Wam drogie Panie oraz Panowie, zwracam się do zawodniczek oraz trenerów MKS Perły Lublin, Ogromnie gratuluję Wam wielkiego sukcesu i dziękuję za to, że tworzycie historię Lublina i Województwa Lubelskiego. Piłka ręczna to wspaniała dyscyplina sportu, która wymaga największego współdziałania i powinna być obecna w każdej szkole i gminie. Klub może liczyć na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego, robicie świetną pracę dla Lublina, województwa i polskiego sportu – podkreślił Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

_DSC9182

Jesteśmy dumni, że udało się zbudować w Lublinie autentyczną sympatię dla MKS Lublin. Dziękuję bardzo Prezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu za wsparcie, zaangażowanie, zaufanie i wiarę w lubelski klub, kiedy ten najbardziej tego potrzebował i znajdował się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Dziękuję też naszym wspaniałym zawodniczkom za wyjątkowe sportowe emocje w zeszłym sezonie. Miasto będzie dalej finansowało Klub i działało na rzecz jego dalszych sukcesów – zaznaczył Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

_DSC9208

Wielkie sukcesy klubu – sportowe i organizacyjne – nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania władz Miasta Lublina oraz władz Województwa Lubelskiego, a także Ministerstwa Sportu i Turystyki.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest