9 lutego 2019

Puchar EHF: Nieudana inauguracja Azotów

Nieudana inauguracja Azotów Puławy w tegorocznej odsłonie fazy grupowej Pucharu EHF. W pierwszej serii spotkań zawodnicy trenera Bartosza Jureckiego przegrali w Lublinie z duńskim GOG Svendborg 28:31 (12:13). W innym meczu grupy D Fraikin BM Granollers podejmie w niedzielę THW Kiel.

Fot. PressFocus

Fot. PressFocus

Co ciekawe obie drużyny w roi gospodarza występują nie w Puławach i Svendborgu, ale w odpowiednio w Lublinie i Gudme. W związku z wymogami EHF dotyczącymi hal sportowych swoje mecze w europejskich rozgrywkach Puławianie rozgrywają wiec w lubelskiej Hali Globus.

Sobotnie stracie z Duńczykami długo było wyrównane, ale to goście nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Przyjezdni grali bardzo szybko, często forsując tempo przy wznowieniach ze środka.

Gospodarze prowadzili jedynie na samym początku spotkania (2:0), ale w kolejnych minutach to gracze GOG potrafili wypracować nawet cztery trafienia przewagi (4:8). Jeszcze przed przerwą miejscowi zdołali doprowadzić do remisu (9:9), a do szatni schodzili z jedną bramką straty (12:13).

Tylko start drugiej odsłony był wyrównany, w kolejnych akcjach goście systematycznie budowali swoją przewagę i na kwadrans przed końcem Azoty przegrywały już 19:24.  

Zawodnikom Bartosza Jureckiego najwięcej kłopotów sprawiał trudny do upilnowania skrzydłowy Fredrik Andersen oraz uznawany za wielką nadzieję  duńskiego handballu dynamiczny rozgrywający Lasse Moeller.

Zryw gospodarzy w ostatnich akcjach pozwolił im na zmniejszenie strat do trzech goli. W szeregach Puławian najskuteczniejszy był Paweł Podsiadło, rozgrywający zakończył mecz z sześcioma bramkami na swoim koncie.

Kolejnym rywalem Azotów będzie THW Kiel, mecz w Kilonii już w najbliższą środę (13.02, g.19:45).

Puchar EHF/ grupa D / 1. kolejka:

KS AZOTY PUŁAWY – GOG SVENDBORG 28:31 (12:13)

Puławy: Bogdanov, Koshovy – Kaleb 1, Panić 3, Podsiadło 6, Łyżwa, Matulić 3, Skrabania 3, Rogulski 1, Grzelak, Masłowski 1, Titow, Kasprzak 1, Prce 2, Seroka 1, Jarosiewicz 5.

Svendborg:  Ervik –  Rikhardsson 2, Lindenchrone 1, Larsen, Anderson 5, Pujol 2, Mikkelsen, Jorgensen 1, Laerke 2, Bergendahl, Eriksen 3, Gidsel, Jakobsen 9, Moller 6, Clausen.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest