26 lutego 2019

Spotkanie prezesa ZPRP z trenerem Patrykiem Romblem

Trener Patryk Rombel otrzymał i wstępnie zaakceptował propozycję objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej oraz koordynatora pozostałych kadr narodowych w pionie męskim. Do ostatecznego uzgodnienia pozostały jedynie kwestie formalne i organizacyjne. Po ustaleniu wszystkich – akceptowalnych dla obu stron warunków współpracy – podpisana zostanie umowa. Nowy szkoleniowiec pracę z kadrą rozpocznie 2 marca – na najbliższym zaplanowanym zgrupowaniu.

2017.06.02 Cetniewo Pilka Reczna Trening reprezentacji mezczyzn Kadra B Trening reprezentacji mezczyzn Kadra B N/z Patryk Rombel Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Prezes Andrzej Kraśnicki spotkał się dziś z trenerem Patrykiem Romblem i przedstawił mu propozycję prowadzenia kadry narodowej mężczyzn oraz koordynowania i nadzoru szkolenia wszystkich męskich reprezentacji.

„Zależy nam na tym, by trener pierwszej reprezentacji miał realny wpływ na rozwój, szkolenie i poziom sportowy wszystkich reprezentantów. Takie rozwiązanie gwarantuje ciągłość i stabilność szkolenia. Patryk Rombel ma na koncie wiele sportowych sukcesów, energię, charyzmę i zapał. Wierzę, że jego praca przyniesie oczekiwane efekty, a drużyna przyjmie go z entuzjazmem” – podkreśla Andrzej Kraśnicki – Prezes ZPRP.

Patryk Rombel zadeklarował, że przyjmuje wyzwanie.

Dziękuję prezesowi i zarządowi ZPRP za zaufanie. To dla mnie duże wyróżnienie i zaszczyt. Zrobię wszystko, co w mojej mocy by doprowadzić naszą drużynę do sukcesów, na których tak bardzo nam wszystkim zależy. Deklaruję ogromne zaangażowanie i ciężką pracę. Wierzę, że wiele razem osiągniemy”– mówi Patryk Rombel.

Patryk Rombel przedstawił dziś Prezesowi ZPRP propozycję składu sztabu szkoleniowego. Została oceniona pozytywnie. Nazwiska najbliższych współpracowników nowego trenera będą znane po indywidualnych rozmowach i uzgodnieniach.

2017.06.02 Cetniewo Pilka Reczna Trening reprezentacji mezczyzn Kadra B Trening reprezentacji mezczyzn Kadra B N/z Patryk Rombel Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Patryk Rombel ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Był zawodnikiem piłki ręcznej. Ukończył kurs trenerski EHF Master Coach i posiada licencję EHF Pro Coaching Licence. Był między innymi głównym trenerem Motoru Zaporoże (Ukraina), głównym trenerem reprezentacji Polski B w piłce ręcznej i asystentem trenera reprezentacji Polski Talanta Dujszebajewa.

Jego główne osiągnięcia to zanotowane z Motorem Zaporoże: mistrzostwo Ukrainy, Puchar Ukrainy, dwukrotne zwycięstwo w Superpucharze Ukrainy, drugie miejsce w grupie D Ligi Mistrzów. Z kolei z zespołem MMTS Kwidzyn dwukrotnie zajął czwarte miejsce z w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Zdobył też liczne medale Mistrzostw Polski z MTS Kwidzyn. Patryk Rombel ma duże doświadczenie i sukcesy w pracy z młodzieżą.

                                                                                                                   Monika Listkiewicz

                                                                                                      Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych ZPRP

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest