18 marca 2019

Kalisz znów stolicą piłki ręcznej – MP Masters

Na początku czerwca 2019 w Kaliszu odbędą się po raz kolejny Mistrzostwa Polski Masters. To niezwykły turniej gromadzący około czterdziestu drużyn z całej Polski.

MASTERS_2019_press

Patronat nad turniejem Masters objęło Miasto Kalisz. Po raz pierwszy turniej Masters odbędzie się drugi raz z rzędu w tym samym mieście. Wynika to z perfekcyjnej organizacji poprzedniego turnieju i jest wyrazem uznania dla działaczy, którzy właśnie tu, w kolebce polskiego szczypiorniaka, zorganizowali wydarzenie w 2018 roku. Wzięło w nim udział około siedmiuset zawodników. Było to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne, wymagające koordynacji pracy całych grup ochotników, wspierających organizatorów. Wszystko nakierowane na jeden cel: stworzenie imprezy o takiej atmosferze, jakiej jeszcze nie było. I rzeczywiście  – opinie o turnieju na forach i w sieci są jednoznaczne: super atmosfera, sportowa rywalizacja, okazja do spotkania dawno niewidzianych postaci ze środowiska piłki ręcznej. Te pozytywne komentarze dały nam solidnego „kopa” i spowodowały, że zaczęliśmy się ubiegać o ponowną organizację turnieju. Zgoda Związku Piłki Ręcznej nakręciła nas jeszcze bardziej pozytywnie, ale jest też wyzwaniem – mówi Jarosław Łuczak, jeden z głównych organizatorów Masters.

Po raz pierwszy kandydatów do wzięcia udziału jest więcej niż miejsc – mówi Łuczak – Turniej będzie odbywał się jednocześnie w czterech halach. Zamierzamy znowu zrobić to na najwyższym poziomie. Zobowiązuje nas do tego tradycja sportu, który na ziemiach polskich rozwinął się właśnie tutaj – w kaliskim Szczypiornie, sto lat temu. Ale również i ambicja pokazania, że można działaniami niewielkiej grupy pasjonatów, przy pomocy wolontariuszy zdziałać tak wiele.

Oczywiście turniej nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów. W tym roku prowadzimy szereg rozmów, bowiem chcemy uświetnić wydarzenie niezwykłymi nagrodami – tak, aby jak najwięcej uczestników wyjechało z materialnym świadectwem wagi turnieju. Mamy już pierwsze konkrety: firma Vossloh, DOLAT usługi Stolarskie, kancelaria odszkodowawcza Pro Juris, hotel Kristoff. Patronatem objęły władze miasta. Z pewnością są świadomi tego, że turniej jest znakomita formą promowania najstarszego miasta w Polsce. Poza 700 zawodnikami, turniej Masters przyciągnie do Kalisza około półtora tysiąca kibiców.

MASTERS_2019_press2

– Mamy już pierwsze patronaty od: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta miasta Kalisza oraz Starostę Kaliskiego. Wesprą nas władze Miasta Kalisza, które zadeklarowały także finansową pomoc. Pomaga nam również organizacyjnie i finansowo Gmina Nowe Skalmierzyce i Gmina Gołuchów. Oczywiście współpracujemy tak jak przed rokiem z ZPRP, Prezesem MKS Kalisz, Błażejem Wojtyłą oraz OSRiR reprezentowanym przez pana Mirosława Przybyłę.- mówi Jarosław Łuczak.

Poza samymi emocjami sportowymi , to święto piłki ręcznej będzie oferowało atrakcje : mini „targi: gdzie na stoiskach będą prezentowali swoje produkty sponsorzy Turnieju, oddawanie krwi, bramka z radarem mierzącym siłę rzutu, piłki dostarczona przez firmę Makesport – to tylko kilka z atrakcji nad którymi pracują organizatorzy. Wszystko po to , żeby stworzyć niezapomnianą imprezę sportową integrującą pokolenia zawodników i kibiców.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się śpieszyć! Termin zgłaszania drużyn upływa z końcem marca. Wszystkie informacje organizacyjne dostępne są na oficjalnej stronie www.mpmasters2019.pl, a organizatorzy zapraszają do dyskusji i wymieniania się poglądami na  profilu na Facebooku – MP Masters Kalisz 2019.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest