23 marca 2019

Polki rozbiły Słowaczki

W drugim dniu rywalizacji w ramach Baltic Handball Cup 2019 reprezentacja Polski pewnie pokonała Słowację 29:23 (15:12). W niedzielę, na zakończenie turnieju w Gdańsku, Biało-Czerwone podejmą Argentynę.

Fot. N.Barczyk / PressFocus

Fot. N.Barczyk / PressFocus

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznych interwencji Weroniki Gawlik między słupkami polskiej bramki. Po drugiej stroni parkietu problemów z pokonaniem golkiperki rywalek nie miały Karolina Kudłacz-Gloc, Aleksandra Stokłosa i Monika Kobylińska – po pięciu minutach gry było więc 3:0 dla zawodniczek Leszka Krowickiego.

Polska - Slowacja

Słowaczki szybko jednak opanowały sytuację i kolejny fragment meczu był już bardzo wyrównany, a po upływie kwadransa tablica wyników pokazywała rezultat 6:4 dla Polek. Cały czas utrzymywał się dwubramkowy dystans dzielący obie ekipy (11:9), a ważne trafienia zapisały na swoim koncie prawa rozgrywająca Monika Kobylińska oraz występująca po raz drugi w drużynie narodowej środkowa Małgorzata Buklarewicz, które przed przerwą zdobyły dla naszego zespołu po trzy bramki. Polska prowadziła 15:12.

Polska - Slowacja

Podobnie jak pierwsza, także druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Biało-Czerwonych, gole Kudłacz-Gloc i Aleksandry Rosiak przyniosły rezultat 17:12. Selekcjoner dał szansę gry kolejnym zawodniczkom, co istotne nie miało to wpływu na poziom gry Polek. Nasza drużyna grała twardo w obronie i konsekwentnie w ataku, co przełożyło się na kolejne trafienia. Ostatecznie Polska pewnie zwyciężyła Słowację 29:23.

Polska - Slowacja

Najlepszą zawodniczką w polskich szeregach uznana została Monika Kobylińska.

Polska - Slowacja

Baltic Handball Cup 2019

22.03

POLSKA – ISLANDIA 21:19 (11:11)

ARGENTYNA – SŁOWACJA 27:33 (10:15)

23.03

POLSKA – SŁOWACJA  29:23 (15:12)

Polska: Gawlik, Płaczek – Wiertelak 1, Buklarewicz 3, Łabuda 1, Kobylińska 6, Kudłacz-Gloc 3, Janiszewska 3, Zawistowska 2, Zych 4, Stokłosa 2, Rosiak 2, Wołoszyk 1, Nowicka, Szarawaga 1, Świerżewska

Słowacja: Oguntoye, Medvedova – Trunkova 3, Olsovska, Rebicova, Kisikova, Pociskova 2, Szarkova 4, Kondasova, Habankova, Bujnochova, Bajciva, Bizik 1, Holesova 3, Rajnohova 9, Patrnciakova, Wollingerova 1

ISLANDIA – ARGENTYNA

 

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest