9 maja 2019

Poznańskie Pyrki uczą szczypiorniaka od przedszkolaka!

Akcja „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” ma już swoją długą historię, bo sięgającą jeszcze  2010 roku. Jej celem jest pokazanie najmłodszym, że piłką można nie tylko kopać, czy trafiać do kosza, ale też rzucać do bramki. Organizatorami eventu jest Klub Sportowy Pyrki Poznań, a animatorkami zabaw z dziećmi – młode zawodniczki, wychowanki KS Pyrki.


Na początku odczuwałam spory stres związany z obawą, że z tak dużą grupą małych dzieci mogę sobie nie poradzą – skomentowała na gorąco Wiktoria Skorupska, zawodniczka KS Pyrki Poznań.  -Okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny  Ostatecznie byłam pozytywnie zaskoczona tym, jak przedszkolaki poradziły sobie z ćwiczeniami, które miały wykonać. Myślę, że zarówno dla mnie, jak i tych maluchów było to doskonałe doświadczenie i zarazem świetna zabawa! – dodała młoda szczypiornistka.

Po zakończonym evencie sportowym dla dzieci z trzech poznańskich przedszkoli, dominowały jednak głosy zadowolonych kilkulatków! Najfajniejsze były tory przeszkód, mecze i rzucanie do bramki! – mówiły zgodnie. Akcja „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” ma już swoją długą historię, bo jej pierwsza edycja odbyła się jeszcze w 2010 roku. Jej celem jest pokazanie najmłodszym, że piłką można nie tylko kopać, czy trafiać do kosza, ale też rzucać do bramki. Organizatorami eventu jest Klub Sportowy Pyrki Poznań, a animatorkami zabaw z dziećmi – młode zawodniczki, wychowanki KS Pyrki.Byłam zaskoczona, jak szybko tak małe dzieci potrafiły nauczyć się rzucać do bramki i jaką frajdę im to sprawia. Już po kilku próbach same wiedziały, co mają zrobić z piłką! Takie spotkanie z maluchami to świetna odskocznia od codziennych obowiązków – powiedziała po zakończeniu festynu Marta Wittek, jedna z animatorek.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest