2 czerwca 2019

Vardar Skopje triumfatorem Ligi Mistrzów!

Vardar Skopje po raz drugi w historii triumfatorem Ligi Mistrzów! W wielkim finale turnieju Final 4 Macedończycy pokonali Telekom Veszprem 27:24 (16:11).

Fot. Paweł Andrachiewicz / PressFocus

W sobotę Węgrzy pokonali PGE Vive Kielce, Vardar zaś sprawił dużą niespodziankę eliminując faworytów z Barcelony po fantastycznej pogoni. Mimo że Macedończycy dysponują krótszą ławką, do finału przystępowali na fali sobotnich wydarzeń. O typ zwycięzcy w finale było zatem bardzo trudno.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęli właśnie Macedończycy. Do ósmej minuty utrzymywał się remis (4:4), potem Vardar zdołał jednak uciec rywalom. Po kwadransie gry prowadził już 8:5, do przerwy jeszcze powiększył przewagę (16:11).

Po zmianie stron Madziarzy ostro wzięli się do pracy. W dziesięć minut odrobili większość strat (16:17) i odtąd mecz toczył się „na styku”. Na kole węgierskich rywali rozstawiał jednak Rogeiro Fereira (6 bramek w 6 próbach). Macedończyków nękał zaś Kentin Mahe (także 6 trafień). Byli to najskuteczniejsi gracze meczu.

Do remisu Veszprem nie zdołało jednak doprowadzić. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali Macedończycy, ostatnie dwie bramki zdobył Ivan Cupić i to skopijczycy cieszyli się z triumfu w Lidze Mistrzów!

Fot. Paweł Andrachiewicz / PressFocus

Liga Mistrzów / Final Four / finał:

VARDAR SKOPJE – TELEKOM VESZPREM 27:24 (16:11)

VARDAR: Milosavljev, Ghedbane – Stoiłow 2, Popowski, Kristopans 4, Moraes Ferreira 6, Dissinger, Karacić 3, Skube 3, Kalarasz, Cupić 5, Dibirow 3, Gorbok, Sziszkarjew 1, Vojvodić.

VESZPREM: Mikler, Sterbik – Manskow, Ilić 1, Tonnesen 4, Gajić 1, Nilsson 2, Nagy 1, Marguc, Strlek, Terzić 1, Blagotinsek 1, Nenadić 3, Mahe 6, Mackovsek 2, Lekai 2.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest