2 czerwca 2019

Vardar Skopje triumfatorem Ligi Mistrzów!

Vardar Skopje po raz drugi w historii triumfatorem Ligi Mistrzów! W wielkim finale turnieju Final 4 Macedończycy pokonali Telekom Veszprem 27:24 (16:11).

W sobotę Węgrzy pokonali PGE Vive Kielce, Vardar zaś sprawił dużą niespodziankę eliminując faworytów z Barcelony po fantastycznej pogoni. Mimo że Macedończycy dysponują krótszą ławką, do finału przystępowali na fali sobotnich wydarzeń. O typ zwycięzcy w finale było zatem bardzo trudno.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęli właśnie Macedończycy. Do ósmej minuty utrzymywał się remis (4:4), potem Vardar zdołał jednak uciec rywalom. Po kwadransie gry prowadził już 8:5, do przerwy jeszcze powiększył przewagę (16:11).

Po zmianie stron Madziarzy ostro wzięli się do pracy. W dziesięć minut odrobili większość strat (16:17) i odtąd mecz toczył się „na styku”. Na kole węgierskich rywali rozstawiał jednak Rogeiro Fereira (6 bramek w 6 próbach). Macedończyków nękał zaś Kentin Mahe (także 6 trafień). Byli to najskuteczniejsi gracze meczu.

Do remisu Veszprem nie zdołało jednak doprowadzić. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali Macedończycy, ostatnie dwie bramki zdobył Ivan Cupić i to skopijczycy cieszyli się z triumfu w Lidze Mistrzów!