4 czerwca 2019

Petra Płock zagra z najlepszymi

Już w najbliższy czwartek zawodnicy BHT Petry Płock rozpoczną rywalizację w finałowym turnieju cyklu European Beachhandball Tour w rumuńskim Baia Mare. Zespół z Płocka rywalizować będzie z czternastoma najlepszymi klubowymi drużynami w Europie.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a zawodnicy Petry trafili do grupy A, gdzie zmierzą się z ekipami z Rosji, Hiszpani, Holandii, Szwajcarii, Portugalii, Chorwacji. Do dalszej fazy rozgrywek awansują cztery najlepsze drużyny w grupie.

– Naszym celem jest przede wszystkim awans do ćwierćfinału, ale nie będzie to łatwe zadanie. Mierzymy się z bardzo mocnymi zespołami i musimy zagrać na wysokim poziomie, żeby myśleć o sukcesie. Jesteśmy dobrze przygotowani do zawodów, za nami pierwsze turnieje i duża część naszych zawodników była na zgrupowaniu reprezentacji – zapowiada przed turniejem Adrian Fiodor, kapitan BHT Petry.  

Do Rumunii Petra zabierze 13 płocczan, w zespole zobaczymy doświadczonych graczy takich jak Miłosz Rupp, Filip Koper, Adrian Fiodor, Jarosław Suski czy Łukasz Niedzielak, a stawkę uzupełnią wyróżniający się młodzi reprezentanci kraju: Paweł Kowalski, Mikołaj Czapliński, Maciej Fabianowicz .

BHT Petra Płock do Baia Mare uda się w środę 5 czerwca, a już w czwartek czeka ją początek sportowych zmagań. W pierwszym dniu rozgrywek Petra zagra o godz. 11:30 z portugalskim zespołem V.Gaw, a o 14:30 z chorwackim Detono Zagrzeb. Rywalizację zakończą finałowe spotkania w niedzielę.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest