4 czerwca 2019

Kursokonferencja trenerska w Szczyrku – licencja A

W dniach 31 maja – 2 czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku odbyła się Kursokonferencja licencyjna dla trenerów zespołów PGNiG Superligi oraz I ligi – kobiet i mężczyzn.

Fot. Łukasz Sobala / Press Focus (4)

Wzięło w niej udział 171 trenerów z całej Polski. Po uroczystym otwarciu kursokonferencji przez Wiceprezesa Zarządu ZPRP ds. Szkolenia Sportowego Zygfryda Kuchtę, wykład poprowadził dr Bartosz Słowiński przedstawiając aktualne tendencje EHF w szkoleniu kadr trenerskich piłki ręcznej.

Następnie kierownik Departamentu Informacji i Edukacji Polskiej Agencji Antydopingowej – Grzegorz Borkowski, poruszył temat nieświadomego naruszania przepisów antydopingowych. Kolejny wykład poprowadził dr Grzegorz Zydek – dietetyk klubu piłkarskiego Piast Gliwice, wykładowca AWF Katowice, który przedstawił podstawy żywienia i suplementacji w grach zespołowych, jak również omówił przygotowanie dietetyczne do meczu i protokół regeneracyjny.

W drugim dniu kursokonferencji zajęcia prowadzone były przez trenerów reprezentacji Polski – Patryka Rombla oraz Michała Skórskiego. Omówili oni system gry w obronie reprezentacji Polski (6:0) oraz przedstawili metodykę nauczania tego elementu podczas zajęć praktycznych w hali sportowej. Tematem zajęć praktycznych był również atak szybki 4:3 i 6:5 i rozwiązywanie sytuacji 3:2 i 4:3 w ataku.

2019.06.01 Szczyrk Pilka reczna Trening pod okiem trenerow – Patryka Rombla i Michala Skorskiego Foto Lukasz Sobala / Press Focus

Po zajęciach praktycznych uczestnicy udali się do sali konferencyjnej, gdzie wspólnie obserwowali i analizowali mecze 1/2 Final Four Ligi Mistrzów.

W trzecim dniu seminarium Dyrektor ds. Rozgrywek – dr Mirosław Baum, poprowadził wykład dotyczący zasad i aktualnych tendencji w sędziowaniu. Kolejnym prelegentem był dr Piotr Włodarczyk – psycholog, certyfikowany coach International Coaching Community, który wygłosił wykład pt. „Tutoring, mentoring i coaching jako narzędzia rozwoju kariery zawodników piłki ręcznej”.

Na zakończenie wszyscy uczestniczący w kursokonferencji trenerzy otrzymali certyfikaty.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest