4 czerwca 2019

BHT Pyrki Poznań ruszają na podbój Europy

To będzie czwarty w historii zespołu finał Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej. Drużyna BHT Pyrki Poznań, która powstała w 2006 roku to wciąż najbardziej utytułowany żeński zespół plażówki w Polsce.

Na przestrzeni kilkunastu lat funkcjonowania drużyna zdobyła dziewięć medali mistrzostw Polski i sześć razy sięgnęła po Puchar Polski. W finale klubowych ME występowała już trzykrotnie, jednak w tej imprezie nigdy nie stanęła na podium (2012 – 6. miejsce, 2014 – 10. miejsce, 2016 – 10. miejsce).

Z dużą radością śledzę rozwój piłki ręcznej plażowej i nieustannie podnoszący się poziom zawodników, którzy decydują się halę zamienić lub uzupełnić o rozgrywki na piasku. Nie inaczej będzie podczas najbliższym finałów EBT, które dla wielu zawodników są ostatnim ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się ME w Starych Jabłonkach. Do Baia Mare jedziemy ze swoimi marzenia i ambicjami. Chcemy atrakcyjną grą i zaangażowaniem podziękować wszystkim ludziom, którzy nigdy nie przestali w nas wierzyć i dzięki którym ten wyjazd jest możliwy  – mówi Karolina Peda, grający trener BHT Pyrki Poznań.

Poznanianki w Rumunii zmierzą się w grupie z drużynami z Hiszpanii, Holandii, Węgier, Portugalii i Słowacji.

Plan gier polskiej drużyny

6. czerwca:

Godz. 10:00 BM Playa Algeciras (ESP) – BHT Pyrki Poznań (POL)

Godz. 13:00 BHT Pyrki Poznań – Westsite Amsterdam (NED)

Godz. 19:00 SPORT Club Senec (SVK) – BHT Pyrki Poznań (POL)

7. czerwca:

Godz. 13:00 E.F.E – Os Tigers (POR) – BHT Pyrki Poznań (POL)

Godz. 16:00 BHT Pyrki Poznań (POL) – Multichem – Szentendrei N.K.E.

8. czerwca:

Godz. 10:00 BHT Pyrki Poznań (POL) – Balonmano Playa Alcala (ESP)

BHT Pyrki Poznań:

Sylwia Korniluk, Natalia Jakubek, Dominika Lesińska, Marta Wittek, Alicja Ślęzak, Karolina Pakosz, Karolina Peda, Daria Kozłowska, Marta Dobrołowicz.

Skład BHT Pyrki Poznań został wzmocniony o Martynę Matysek (BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski) i Dagmarę Żychniewicz (ROKiS Radzymin).
Serdecznie dziękujemy zarówno dziewczynom, jak i ich klubom za zgodę na dołączenie do naszej drużyny podczas tego prestiżowego turnieju. Mam nadzieję, że na tym porozumieniu skorzysta całe środowisko plażówki w Polsce, z reprezentacją Polski na czele – dodaje Peda.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest