24 czerwca 2019

Nowy rocznik w Kwidzynie – klasy II i III jeszcze w Gdańsku

Uczniowie drugiej  i trzeciej klasy  Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku będą mogli dokończyć edukację w dotychczasowej  szkole i lokalizacji – przy ulicy Kołobrzeskiej 77 w Gdańsku. Z kolei  klasy pierwsze rozpoczną naukę w Kwidzynie – gdzie finalnie przeniesiona zostanie gdańska SMS. Pierwszy nabór do nowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Kwidzyn trwa. Zgłosiło się już kilkadziesiąt osób.

– Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za cierpliwość i wyrozumiałość, a  władzom Gdańska oraz Dyrekcji XXI Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku za współpracę i pozytywną odpowiedź na nasz wniosek. Okres przejściowy pozwoli naszym Uczniom w spokoju i bez konieczności przeniesienia do innego miasta dokończyć naukę w dotychczasowym miejscu. Z kolei klasy pierwsze będą się  uczyć w nowej lokalizacji naszej szkoły. Zapewnimy, że od początku zależało nam, by rozwiązać ten problem z korzyścią dla Uczniów i ich Rodziców. Dziękujemy też władzom Kwidzyna za otwartość na piłkę ręczną, naszą szkołę i młodzież – mówi Henryk Szczepański – I Wiceprezes, Dyrektor Biura ZPRP.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku powstała w 1997 roku. Od ponad 20 lat kształci reprezentantów Polski,  medalistów mistrzostw świata  i Europy. Jej wychowankowie  to niekwestionowane  gwiazdy piłki ręcznej –  Mariusz Jurkiewicz, Piotr Grabarczyk, Michał Świrkula, Michał Salami, Michał Nowak, Adrian Niedośpiał, Daniel Żółtak, Arkadiusz Moryto, Rafał Przybylski, Piotr Wyszomirski, Marek Daćko, Patryk Walczak, Michał Daszek i wielu innych. Za dwa lata przestanie istnieć w dotychczasowej lokalizacji. Jej historię będzie kontynuował i na nowo tworzył Kwidzyn  – miasto piłki ręcznej i sportu młodzieżowego. Chluba Miasta – Klub MTS wychował wiele Reprezentantek i Reprezentantów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Od 2000 roku seniorski MMTS gra w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jan Korczak–Mleczko

Rzecznik Prasowy ZPRP

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest