28 czerwca 2019

ZPRP rozpoczyna współpracę z ProTrainUp!

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wdroży w swoje struktury szkolenia centralnego nowoczesny system informatyczny „ProTrainUp”, który służył będzie do nadzoru procesów szkolenia zarówno w reprezentacjach narodowych, jak i w Szkołach Mistrzostwa Sportowego ZPRP. Ponadto Związek otrzyma licencję na oprogramowanie służące do wideo analizy sportowej – „SportLiveTag”.

Spółka ProTrainUp utworzona w sierpniu 2013 r. tworzy nowe rozwiązania informatyczne dla środowiska sportowego oraz branży edukacyjnej. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła komercyjne dostarczanie systemów IT dla klubów, federacji oraz szkół sportowych. Na bazie pięcioletnich doświadczeń, w 2018 roku powstała trzecia już wersja Systemu Zarządzania Klubem – ProTrainUp 3.0. Obecnie ProTrainUp dostarcza systemy IT federacjom i klubom wszystkich poziomów rozgrywek w Europie, w tym klubom z najwyższych klas rozgrywkowych.

Dla kogo przeznaczony jest system? ProTrainUp – to doskonałe narzędzie dla federacji sportowych.

 – Dzięki możliwościom jakie zapewnia system, ZPRP jak i cały system szkolenia organizowanego w ramach Związku zyska możliwość dostarczania materiałów szkoleniowych jak i organizacji i kontroli procesu szkolenia oraz identyfikacji talentów na podstawie danych statystycznych znajdujących się w systemie. Sam system udostępni, nadzorującemu jego proces, narzędzie do stałego monitorowania pracy trenerów, kontroli treningu oraz rozwoju zawodników i zawodniczek, identyfikacji talentów piłki ręcznej oraz kreowania wewnętrznego autorskiego systemu szkolenia – komentuje Dyrektor Sportowy ZPRP, Damian Drobik.


W ramach współpracy firma ProTrainUp zobowiązała się do: przekazania dostępu do systemu w najnowszej wersji ProTrainUp 3.0 wraz z następującymi modułami: moduł ewaluacji treningu, moduł obserwacji zawodnika, moduł obiegu dokumentów, moduł medyczny, moduł badań lekarskich oraz moduł komunikacji masowej. ZPRP wraz z ProTrainUp ma także możliwość rozwijania oprogramowania o nowe funkcjonalności w ramach podpisanej umowy. ProTrainUp zapewnia także wsparcie techniczne oraz comiesięczne webinarium szkoleniowe. Raz do roku firma ProTrainUp przeprowadzać będzie szkolenie dotyczące nowości pojawiających się w systemie.


– Dzięki pełnej digitalizacji materiałów i danych, zbędnym będzie wykorzystywania papierowych dzienników i materiałów. Dzięki systemowi także trenerzy zyskają konkretne narzędzie statystyczne, które integruje w jednym miejscu dane takie jak: kalendarz zgrupowań szkoleniowych i meczów, statystyki zawodników, plany treningowe, obecności, wyniki testów czy też pomiarów antropometrycznych. System pozwala także na zbieranie danych jakościowych w postaci komentarzy pozostawianych przy danych treningowych, meczowych czy też podczas okresowej obserwacji zawodnika. Także zawodnik może obserwować, jak radzi sobie na treningach, co powinien poprawić i w jakich elementach osiągnął pozytywny wynik. Rodzice natomiast będą mogli mieć wgląd na wyniki sportowe swoich pociech. Mogą też zobaczyć, czy nie za często opuszczają swoje zajęcia. System dajerównież ogromne możliwości w zakresie komunikacji wewnętrznej. Dzięki kalendarzowi, komunikatorowi, aplikacji mobilnej czy też chmurze plików, wymiana informacji i dokumentów odbywa się na jednej platformie, co przy często dużym rozproszeniu kadrowym na terenie całej Polski daje konkretną możliwość szybkiego zbioru danych, ich analizy oraz wymiany informacji z zainteresowanymi osobami w szkoleniu centralnym – kończy Dyrektor Sportowy ZPRP.

ZPRP wyraża zadowolenie z nawiązanej współpracy i ma nadzieje, że system ProTrainUp pomoże w lepszej organizacji pracy szkoleniowej, przepływie informacji, dalszym szkoleniu naszej młodzieży, definiowaniu i wyławianiu talentów piłki ręcznej oraz kształceniu polskich trenerów.

Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że będziemy mogli wdrożyć nasz system do tak ważnej i utytułowanej federacji jaką jest ZPRP. Liczmy, że nasza współpraca w najbliższym czasie będzie nadal układała się tak wzorowo, jak miało to miejsce przez ostatnie miesiące, podczas etapu ustalania priorytetów i funkcjonalności jakie system ma oferować. Ta współpraca, to dla nas następny duży krok w otwieraniu się na kolejne dyscypliny sportu. Dziękujemy za zaufanie!komentuje Prezes ProTrainUp, BartłomiejZdrzałek.

Więcej informacji na temat systemów informatycznych dostarczanych przez firmę ProTrainUp można znaleźć na stronie: https://protrainup.com/pl oraz https://systemsokrates.pl/

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest