19 sierpnia 2019

Arne Senstad trenerem reprezentacji Polski kobiet

Norweg Arne Senstad został trenerem reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej. Głównym zadaniem nowego selekcjonera jest przygotowanie i awans drużyny narodowej do kolejnych  imprez rangi mistrzowskiej w latach 2020-2024 – mistrzostw świata, Europy oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Trener Arne Senstad (z lewej) i prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki / Fot. J.Gucma (ZPRP)

Kandydatura Norwega została najwyżej oceniona przez komisję konkursową powołaną przez zarząd ZPRP.  Arne Senstad od  blisko 15 lat pracuje jako pierwszy szkoleniowiec z norweskimi zespołami  kobiecymi – Storhamar (2006-2013, 2015-2019) oraz Oppsal (2013-2015). Ma na koncie znaczące sukcesy – między innymi dwukrotny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Prowadzone przez niego drużyny notowały systematyczny progres i osiągały coraz lepsze rezultaty sportowe. W minionym sezonie  klub Storhamar zajął drugie miejsce w norweskiej ekstraklasie i awansował do finału krajowego pucharu.  

Arne Senstad dwukrotnie  (2012 i 2019) otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera w norweskiej lidze kobiet. Posiada dyplom  EHF Master Coach. W latach 1989-1999 jako zawodnik reprezentował kluby norweskie i szwajcarskie, w latach 1994-1996 występował w kadrze narodowej Norwegii.

„Dziękuję za zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale przede wszystkim wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować postawione mi cele oraz zbudować silną, zdolną wygrywać z najtrudniejszymi przeciwnikami drużynę. W Norwegii piłka ręczna kobiet jest niezwykle popularna i silna. Chciałbym aby reprezentacja  Polski również  osiągała wielkie sukcesy i dostarczała  nam wszystkim wspaniałych  emocji”  – mówi nowy trener Biało-Czerwonych.

Z Arne Senstadem spotkał się dziś w Warszawie Andrzej Kraśnicki – prezes ZPRP. Szczegółowo omówione zostały zadania i warunki współpracy. Oprócz awansu i przygotowania drużyny do imprez rangi mistrzowskiej nowy szkoleniowiec ma  wdrożyć strategię szkolenia centralnego dla pionu żeńskiego. Wyniki osiągane  przez reprezentację  Polski będą weryfikowane i oceniane w poszczególnych etapach pracy norweskiego szkoleniowca z drużyną narodową.

„Dziękuję trenerowi, że zgłosił się do konkursu i podjął wyzwanie. To profesjonalista, ceniony szkoleniowiec z dużym doświadczeniem. Pochodzi z kraju, gdzie piłka ręczna kobiet stale osiąga największe sukcesy – w tym  medale mistrzostw Europy, świata i Igrzysk Olimpijskich.  Życzę Arne Senstadowi powodzenia. Wierzę, że wspólnie  uda nam się osiągnąć założone cele. Zrobimy wszystko, by zapewnić trenerowi i drużynie najlepsze warunki pracy” – podkreśla Andrzej Kraśnicki – prezes ZPRP. Do konkursu na stanowisko trenera głównego reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej zgłosiło się 19 kandydatów. Nowy selekcjoner rozpocznie pracę z drużyną narodową na początku września. Wtedy też – podczas konferencji prasowej – ogłosi nazwiska członków sztabu kadry.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest