19 września 2019

Kadra Senstada zebrała się w Kwidzynie

W Kwidzynie rozpoczęło się zgrupowanie kobiecej reprezentacji Polski. Biało-Czerwone w przyszłym tygodniu zagrają o punkty w kwalifikacjach EHF EURO 2020 – z Wyspami Owczymi (25.09) i Ukrainą (28.09). Z powołanych 21 zawodniczek, nie licząc kadrowiczek z zagranicznych klubów, nie stawiła się tylko kontuzjowana Małgorzata Stasiak.

– Najpierw chciałbym dobrze poznać zawodniczki powołane do kadry. Cieszę się, że jest z nami Kinga Grzyb. Przed nami dużo pracy a czasu mamy mało. Niebawem zagramy o punkty z dwoma zespołami. Naszym celem jest awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy – podkreśla trener Arne Senstad.

W miejsce Stasiak ewentualnie dowołana zostanie zawodniczka z kadry B, która równolegle – pod kierunkiem Sabiny Włodek – będzie trenowała w Kwidzynie. Na zgrupowaniu obie kadry, A i B, wiele zajęć będą miały wspólne np. treningi w hali. To bardzo ułatwi szybkie poznanie się sztabu szkoleniowego z zawodniczkami.

– Mamy nowego trenera. Każda z nas będzie chciała pokazać się z dobrej strony. To będzie zdrowa rywalizacja. Arne Senstada odbieram jako trenera z dużym doświadczeniem – jeszcze przez przyjazdem na zgrupowanie mówiła Aleksandra Rosiak.

Nasza kadra w czwartek, po lunchu i odpoczynku, wieczorem miała w grafiku  spotkanie organizacyjne z wideo oraz wspomniane dwugodzinne zajęcia w hali. Na nagraniach zostaną zaprezentowane zagrywki, które norweski szkoleniowiec chciałby, aby zostały wprowadzone w pierwszej kolejności. Trenerzy Senstad i Reidar Møistad z poznaniem całej drużyny muszą się jeszcze wstrzymać. Przyjazdy siedmiu zawodniczek z zagranicznych klubów zaplanowano na niedzielę i poniedziałek.

Z kolei 42-letni trener Wysp Owczych, Islandczyk Agust Johannsson do Polski zabierze 16 zawodniczek. Przylot gości zaplanowano na wtorek.  Najbliższe rywalki Biało-Czerwonych to bardzo młody zespół. Większość z nich urodziło się na przełomie XX i XXI wieku. Jedynie dwie kadrowiczki – Halla Midjord i Durita Jojic – przyszły na świat w latach 80. ub. wieku. Tylko obrotowa Pernille Brandenborg mierzy powyżej 180 cm wzrostu. Z awizowanego składu Wysp Owczych na mecz z Polkami dziesięć kadrowiczek wywodzi się z rodzimych klubów, pięć z duńskich i jedna z ligi islandzkiej.

Warto przypomnieć, że Kwidzynie do tej pory Polki rozegrały dwa zwycięskie spotkania o punkty. W maju 2012, w kwalifikacjach do EHF EURO sensacyjnie pokonały Rosję 30:22. W listopadzie tego samego roku, w preeliminacjach do mistrzostw świata, rozgromiły Włochy 39:12.

Bilety na mecz Polska – Wyspy Owcze (25.09. godz. 20:30) do nabycia online za pośrednictwem platformy Eventim.pl. Można je kupić również w saloniach EMPiK (Kwidzyn ul. Kopernika 25A) i sklepach Media Markt na terenie całego kraju, a w dniu spotkaniu również w kasie Hali Widowiskowo-Sportowej; Kwidzyn ul. Wiejska 1A) od godz. 12:00.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest