23 listopada 2019

Zwycięstwo na koniec turnieju w Chebie

Polska kadra B seniorek pokonała Szwajcarię na koniec turnieju w Czechach 25:22, choć do przerwy biało-czerwone przegrywały 12:13. Dzięki temu Polki zajęły trzecie miejsce w turnieju.

Finałowy dzień turnieju w Chebie stanął pod znakiem niespodzianek. Niepokonane dotąd Czeszki uległy Austriaczkom 24:26, dzięki czemu to przyjezdne spod Alp cieszą się z triumfu w imprezie. Przy równej liczbie punktów o kolejności decydował bowiem wynik meczu bezpośredniego.

Polki zaś pokonały Szwajcarki 25:22, choć do przerwy przegrywały 12:13, dzięki czemu także wyprzedziły swoje sobotnie rywalki w końcowej tabeli. Najskuteczniejsze po polskiej stronie były Katarzyna Cygan oraz Dagmara Nocuń (po 4 bramki).