21 grudnia 2019

TNO: Kadra K2004 wygrała z Czechami

Polki pokonały Czechy 26:24 (14:13) drugiego dnia Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku. W niedzielę Biało-Czerwone zagrają z Węgierkami.

Drugiego dnia zmagań w Szczyrku piątkowe triumfatorki – Węgierki – mierzyły się ze Słowaczkami, które wcześniej podzieliły się punktami z Polską. Gospodynie podejmowały zaś Czeszki, jedyny zespół pozostający bez punktów w tabeli.

Pomimo dwóch bramek otwarcia w wykonaniu Polek (2:0), mecz lepiej otworzyły właśnie rywalki, które po dziewięciu minutach prowadziły 6:2. Biało-Czerwone gonić musiały niemal kwadrans, bo do remisu doprowadziły dopiero w 21. minucie (8:8). Gospodynie poszły jednak za ciosem i na przerwę schodziły z jedną bramką zapasu (14:13).

Po zmianie stron mecz toczył się w rytmie gol za gol, prowadzenie regularnie zmieniało właściciela. Jeszcze 120 sekund przed końcową syreną utrzymywał się remis (23:23). W decydującym fragmencie lepiej poradziły sobie jednak Polki i w efekcie zwyciężyły nad Czeszkami 26:24.

Po raz kolejny najwięcej bramek dla polskiej ekipy zdobyła Joana Granicka (7).

Żadnych problemów ze zwycięstwem nie miały za to Węgierki. Madziarki odniosły drugą bardzo pewną wygraną w turnieju (42:22) i na razie nie mogą znaleźć na siebie mocnych. Tym razem w polu pokonanych zostawiły Słowaczki. Najskuteczniejsza w meczu była Węgierka Lilla Agoston z siedmioma trafieniami na koncie.

W niedzielę, ostatniego dnia turnieju, o zwycięstwo w imprezie zmierzą się ze sobą dwie niepokonane drużyny – Polki oraz Węgierki. Czeszki zagrają natomiast ze Słowaczkami.

Transmisje ze wszystkich meczów turnieju w COS OPO Szczyrk dostępne są na kanale YOUTUBE ZPRP (@handballpolska)