22 grudnia 2019

TNO: Biało-Czerwone na drugim miejscu

Kadra juniorek młodszych (rocznik 2004) pod wodzą Małgorzaty Buksakowskiej zajęła drugie miejsce na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku. Ostatniego dnia imprezy lepsze od Biało-Czerwonych okazały się Węgierki 20:43 (12:20).

Niedziela kończyła handballowe zmagania w Szczyrku. Po dwóch niezwykle okazałych zwycięstwach do triumfu w imprezie pewnie kroczyły Węgierki. Plany pokrzyżować mogły im już tylko Polki. O najniższe miejsce na podium walczyły zaś Słowaczki oraz Czeszki.

Zanim gospodynie i Madziarki wybiegły na parkiet, to właśnie kadry naszych południowych sąsiadów miały rozstrzygnąć między sobą sprawę brązowego medalu. Słowaczki w przypadku wysokiej wygranej mogły teoretycznie nawet wskoczyć na drugą lokatę, ale scenariusz ten nie mógł się sprawdzić, Czeszki bowiem już do przerwy prowadziły 17:10, identyczną różnicę zachowując zresztą do ostatniego gwizdka arbitrów (29:22).

W najważniejszym meczu turnieju Węgierki po raz kolejny nie dały szans swoim rywalkom, tym razem gospodyniom. Już po kwadransie Madziarki prowadziły 9:3, a polską bramkę bombardowały Emilia Varga, Petra Simon oraz Nora Nagy. Wszystkie trzy zawodniczki mecz skończyły z sześcioma bramkami na koncie. Najskuteczniejsza na parkiecie była jednak Nikola Męczykowska (8 trafień).

Świetny występ Polki nie mógł odwrócić jednak losów całego spotkania, w którym przyjezdne w pełni kontrolowały grę. Do przerwy Węgierki prowadziły już 20:12, a najwyższe w meczu prowadzenie osiągnęły w 57. minucie – ich przewaga sięgnęła 23 bramek (40:17). Do końcowej syreny obie ekipy dorzuciły jeszcze po trzy bramki.

W ten sposób Węgierki zapewniły sobie triumf w turnieju, Polki jeszcze przed meczem pewne były drugiego miejsca, a podium uzupełniły Czeszki dzięki porannemu zwycięstwu nad Słowacją.

Turniej Nadziei Olimpijskich / Szczyrk / 3. dzień:

POLSKA – WĘGRY 20:43 (12:20)

POLSKA: Lewalska, Skrzypek, Piotrowska – Gdula 1, Koss, Zgleszewska, Grzesista 2, Szczepaniak 1, Męczykowska 8, Granicka 2, Maziarek 2, Dąbska 2, Szewczyk, Sujka 1, Więckowska, Opara 1.

CZECHY – SŁOWACJA 29:22 (17:10)

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Węgry, 6 ptk.
2. POLSKA, 3 ptk.
3. Czechy, 2 ptk.
4. Słowacja, 1 ptk.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest