24 grudnia 2019

Nowy numer magazynu Handball Polska | nr 144

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLEJNYM KONKURSIE.
TYM RAZEM DO WYGRANIA SĄ TRZY ROCZNE PRENUMERATY MAGAZYNU „HANDBALL POLSKA”.

CZASOPISMO JEST DYSTRYBUOWANE W PUNKTACH EMPIK.
MOŻNA JE RÓWNIEŻ NABYĆ W SIEDZIBIE ZWIĄZKU. ZACHĘCAMY DO ZAKUPU PRENUMERATY.

W najnowszym wydaniu wywiad numeru przeprowadziliśmy z kapitanem PGE VIVE kielce, Andreasem Wolffem. Mistrz europy z 2016 roku na boisku jest bestią. Bezwzględną dla rywali, ale także dla siebie i kolegów z drużyny. Im potrafi spłatać niejednego figla i to w najmniej spodziewanym momencie.

Koniec grudnia to najważniejszy w roku czas – dla nas i naszych najblższych. Poprosiliśmy kilka naszych piłkarek ręcznych, aby opowiedziały jak spędzają święta, kto w ich rodzine przyrządza świąteczne smakołyki, kto przynosi prezenty. Przy tej okazji zajrzeliśmy do domu Patryka Rombla. Selekcjoner biało-czerwonych od dwóch lat ten szczególny okres spędza m.in. z trójką łaobuziaków, czyli swoimi dziećmi. Poznajcie trenera od strony prywatnej.

Z Małgorzatą Buksakowską rozmawaliśmy o aktualnie najmłodszej naszej kadrze narodowej. Tworzą ją dziewczęta urodzone w roku 2004 i młodsze. – Po trzech miesiącach od pierwszych testów, kolejne zawodniczki odnotowały duży progres, jeśli idzie o motorykę, koordynację, gibkość. Mamy więc już fundamenty wytrzymałości i siły, teraz moją rolą jest nauczenie tych utalentowanych dziewcząt gry w piłkę ręczną – mówi trener.

Odwiedziliśmy także niepubliczne liceum ogólnokształcące szkoły mistrzostwa sportowego ZPRP w Kwidzynie. Zobaczcie jak uczą się i trenują przyszli reprezentanci polski lub przynajmniej piłkarze na miarę superligi. To prawdziwa kuźnia talentów.

Papież Franciszek zatwierdził dekret o męczeństwie księdza jana machy, zamordowanego w czasie ii wolny światowej przez niemców. Polska piłka ręczną będzie miała pierwszego błogosławionego.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest