8 maja 2020

Podręcznik dla nauczycieli w-f i trenerów piłki ręcznej

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przy współpracy z IHF Education Center oraz autorami dr Ilona Hapkova (szefowa programu IHF „Handball at School”), dr Luisa Estriga oraz Craig Rot wydał podręcznik nauczania piłki ręcznej dedykowany specjalnie dla nauczycieli wychowania fizycznego, ale oczywiście też dla instruktorów i trenerów piłki ręcznej w Polsce.

Podręcznik zawiera szereg wytycznych dla nauczycieli w-f z zakresu metodologii i podejścia do nauczania piłki ręcznej dzieci, określa niezbędne umiejętności i techniki gry, charakteryzuje etapy procesu nauczania i podaje podstawowe programy nauki dzieci oraz wskazuje jak w prosty sposób organizować imprezy związane właśnie z piłką ręczną.

Podręcznik nieodpłatnie dostarczony będzie do wszystkich szkół uczestniczących w projekcie OSPR oraz Gramy w Ręczną.

Autorzy podręcznika, pani dr Ilona Hapkova i dr Luisa Estriga, były gośćmi zaproszonymi przez ZPRP do Polski, szkolącymi polskich nauczycieli w-f oraz instruktorów i trenerów z ww. zakresu w ramach programu „Gramy w ręczną” w latach 2018 i 2019. Ich wykłady oraz warsztaty cieszyły się dużą popularnością i frekwencją, dlatego ZPRP postanowił wydać ten podręcznik, by umożliwić nauczycielom i szkoleniowcom dalsze zgłębianie wiedzy o rozwój swojego warsztatu.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest