12 sierpnia 2020

Znamy półfinalistów MP juniorów mł. w piłce ręcznej plażowej

UKS Aniana Łódź – MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. oraz Autoinwest SAS Gdańsk – KS Tajfun Harbułtowice to pary półfinałowe Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej Plażowej, które we środę rozpoczęły się w Centrum Sportów Plażowych przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.

Do turnieju finałowego zakwalifikowało się osiem najlepszych drużyn z całego kraju. Uczestników podzielono na dwie pule. Pierwszego dnia zawodów rozgrywano mecze w grupach systemem każdy z każdym. Zawodnicy rywalizowali przy pięknej słonecznej pogodzie. Główna arena mistrzostw dysponuje jednym z najlepszych w Polsce piaskiem, który z własnej kopalni dostarczyła firma Atlas. Zespoły mogą korzystać również z boiska treningowego.

– Gospodarze  sulejowskiego ośrodka planują utworzyć szkołę mistrzostwa sportowego w dyscyplinach plażowych. Władze gminy są bardzo w to zaangażowane. My jako współorganizator zawodów też postanowiliśmy mocno wejść w tę odmianę piłki ręcznej. Wysokie koszty korzystania z  miejskiego boiska MOSiR przyczyniły się do tego, że sami, w klubie, stworzyliśmy taki obiekt. Dla młodzieży w tym szczególnym roku, gdzie ze względu na sytuację pandemiczną, organizowanych jest mało obozów, to wielka frajda. Mogą przez całe wakacje grać i trenować na świeżym powietrzu – mówi wiceprezes Anilany Łódź, Marek Żuk.  

Medalistów mistrzostw poznamy we czwartek. Organizatorami turnieju są Związek Piłki Ręcznej w Polsce, UKS Anilana Łódź, Gmina Sulejów, a także Łódzki Związek Piłki Ręcznej.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest