13 sierpnia 2020

Gdańszczanie ze złotem MP juniorów mł. w plażówce

Juniorzy młodsi Autoinwest SAS Gdańsk wywalczyli mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej. Dwudniowe zawody zostały rozegrane  w Centrum Sportów Plażowych przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.

Triumfatorzy turnieju z pucharem

Zespół Emila Kożuchowskiego w finale pokonał 2:0  MKS Piotrkowianina Piotrków Tryb.  Identyczny rezultat zanotowano w spotkaniu o brązowy medal. Anilana Łódź zwyciężyła w nim KS Tajfun Harbułtowice.

Najlepszy strzelec: Michał Łapucha 106 pkt. –  Autoinwest SAS Gdańsk
Najlepszy bramkarz: Adrian Lewandowski – UKS Anilana Łódź
Najlepszy zawodnik: Patryk Grzesik – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

MKS Mazur Sierpc w akcji

Po pierwszym dniu zawodów wiadomo było, że zespół MKS Mazur Sierpc nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem na terenie kąpieliska w szczecińskim Dąbiu. Sierpczanie mogli co najwyżej zająć 5. miejsce i tak też ostatecznie się stało.

Rzuca zawodnik Tajfuna

Warto dodać, że rywalizacji na piasku towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Obserwatorów turnieju w pierwszej części, rozstrzygającego o końcowych miejscach, dnia uwagę przykuły spotkania półfinałowe. Pierwsze z nich, które można nazwać derbami województwa łódzkiego, zakończyło się pewnym zwycięstwem Piotrkowianina 2:0. Zespół współorganizatora mistrzostw – Anilany Łódź miał po prostu za mało argumentów, aby awansować do finału. Była to pierwsza porażka łodzian w zawodach.

W drugim meczu tej fazy Autoinwest SAS Gdańsk potwierdził klasę mistrzowską. Dość powiedzieć, że goście znad morza w całym turnieju nie stracili nawet seta. Autoinwest bez większych problemów zwyciężył 2:0 drużynę Tajfuna Harbułtowice.

Brązowi medaliści MP

Po rozegraniu spotkań o dalsze miejsca nastąpiła przerwa techniczna na przygotowanie boiska. Pierwszy set meczu o 3. miejsce potwierdził, że zawodnicy Anilany są mocno podrażnieni poranną porażką. Bramkarze łodzian, w tym najlepszy zawodnik na tej pozycji w turnieju – Adrian Lewandowski, zrobili różnicę w konfrontacji ze strzelcami Tajfuna. Po zmianie stron rywale z województwa śląskiego rozpoczęli w dobrym stylu. Długo prowadzili i zanosiło się na shoot-outy. Anilana odrobiła straty, a w końcówce kontrolowała wynik i zasłużenie wygrała 2:0.

Wielki finał był jednostronnym widowiskiem. Gdańszczanie, w starciu z Piotrkowianinem, tworzyli zgrany kolektyw. Było widać, że kilka ich zagrań jest wyćwiczonych na treningach do perfekcji. Brylował zwłaszcza najskuteczniejszy zawodnik turnieju, Michał Łapucha. Autoinwest triumfował 2:0.

Dwa dni zmagań w Sulejowie potwierdziły, że młodsza siostra piłki ręcznej ma obiecujące perspektywy w naszym kraju. Do rywalizacji w tej kategorii MP przystąpiło 67 drużyn. Z kolei organizatorzy spisali się bez zarzutu. W tym miejscu wypada ponowie zaprosić do Centrum Sportów Plażowych przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. Tu w dniach 19-20 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej Plażowej.