1 października 2020

Magazyn 7 metr – preludium do meczów ze Szwecją

Po ponad 10-miesięcznej przerwie polskie piłkarki ręczne rozegrają w czwartek pierwszy towarzyski mecz. W Ystad zmierzą się ze Szwedkami. Ich występ będzie głównym tematem kolejnego odcinka magazynu o piłce ręcznej „7. Metr”. Premiera w czwartek 1 października o godz. 17:00 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Tuż po magazynie transmisja meczu Biało-Czerwonych – również w Telewizji Polskiej.


Polki zagrają w czwartek pierwszy mecz od listopada 2019 roku. Tak długa przerwa spowodowana była pandemią koronawirusa, która wywróciła do góry nogami kalendarz wydarzeń sportowych na całym świecie. Wiosną rozegrane miały zostać pozostałe cztery serie eliminacji Euro 2020, a przy okazji biało-czerwone miały zaliczyć kilka gier sparingowych. Nic z tego jednak nie wyszło i selekcjoner Arne Senstad musiał zadowolić się kilkunastodniowym zgrupowaniem zespołu w Cetniewie.

Szwecja – Polska o godz. 17:50 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport

Teraz Biało-Czerwone będą mogły sprawdzić się na tle solidnego europejskiego rywala, co będzie świetnym elementem przygotowań do grudniowych mistrzostw Europy. Polki zagrają ze Szwedkami nie tylko w czwartek, ale też w sobotę 3 października. Transmisje obu meczów w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport. Czwartkowy mecz od godz. 17:50.

Magazyn „7. Metr” o godz. 17:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport

Powrót polskich piłkarek ręcznych do gry będzie głównym tematem czwartkowego magazynu „7.Metr”. Kamery TVP Sport przyglądały się treningom zespołu w trakcie kilkudniowego zgrupowania w Warszawie. Pod dyskusję weźmiemy to, jak Biało-Czerwone poradzą sobie wobec nieobecności dotychczasowych liderek – Karoliny Kudłacz-Gloc i Kingi Achruk. W magazynie również rozmowa z drugą z nich.

Ponadto pochylimy się nad niedawnymi meczami 3. serii PGNiG Superligi kobiet oraz nadchodzącymi finałami PGNiG Pucharu Polski mężczyzn. O dołączenie do grona „Rycerzy Króla Artura” Siódmiaka postara się natomiast legenda polskiej siatkówki – Mariusz Wlazły.

Program poprowadzą Grzegorz Chodkowski i Mariusz Jankowski. Ich gośćmi będą eksperci TVP Sport Iwona Niedźwiedź i Robert Lis. Transmisja w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport w czwartek 1 października od godz. 17:00.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest