14 października 2020

EURO 2020: PROTOKÓŁ BADAŃ COVID-19 Kadry Narodowej seniorek

Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, iż w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa przy organizacji zgrupowania kadry narodowej seniorek, poprzedzającego udział reprezentacji w mistrzostwach Europy EHF EURO 2020 w Danii i Norwegii, przeprowadzi badania w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2. Testy będą dotyczyły każdej zawodniczki powołanej do szerokiego składu.

Badania rozpoczną się jeszcze przed rozpoczęciem zgrupowania. Będzie to seria zaplanowanych testów PCR co 72h, licząc od dnia 16 listopada br,, później także w trakcie zgrupowania i do czasu wylotu na mistrzostwa. Podczas EURO badania będą wykonywane co trzy doby.

ZPRP po otrzymaniu 35-osobowej listy zawodniczek [liczba wskazana przez EHF], wytypowanych przez selekcjonera Arne Senstada na mistrzostwa, niezwłocznie skontaktuje się z każdym klubem, którego podopieczna brana jest pod uwagę do występu podczas w EHF EURO 2020 w celu omówienia logistyki wykonania dwóch badań w terminie 16-20 listopada br.

Trzy badania w okresie 22-30 listopada br. zostaną wykonane podczas zgrupowania reprezentacji narodowej oraz turnieju międzypaństwowego w Koszalinie.

Koszty badań przed wylotem do Norwegii pokrywa ZPRP, natomiast podczas samego turnieju lokalny organizator.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest