23 grudnia 2020

Piłka ręczna plażowa w programie Europejskich Igrzysk Olimpijskich

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) z przyjemnością informuje, że piłka ręczna plażowa zadebiutuje na Europejskich Igrzyskach Olimpijskich (EOC) w Polsce w 2023 roku.

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Po udanej rundzie negocjacji, dotyczących włączenia piłki ręcznej plażowej do igrzysk, prezes EHF Michael Wiederer i pełniący obowiązki prezesa EOC Niels Nygaard w miony weekend podpisali umowę na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego EHF.

Oznacza to, że piłka ręczna plażowa pojawi się jako dyscyplina na Europejskich Igrzyskach Olimpijskich w Krakowie-Małopolsce, które potrwają od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku.

Norbert Barczyk / PressFocus

– W świetle wielkiego sukcesu, jaki IHF odniósł w piłce ręcznej plażowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Buenos Aires dwa lata temu, kontynuujemy nasze marzenie, aby piłka ręczna plażowa stała się sportem olimpijskim – poiwedział Michael Wiederer.

Pełniący obowiązki prezesa EOC, Niels Nygaard podkreślił, że wraz z dodaniem większej liczby sportów do programu, EOC naprawdę przedstawia zróżnicowaną i innowacyjną ofertę dla najlepszych sportowców w Europie latem 2023 roku.

EHF współpracuje z EOC również przy projekcie Europejskiego Festiwalu Młodzieży Olimpijskiej, gdzie piłka ręczna jest już stałą częścią programu od 1997 roku.

Europejskie Igrzyska Olimpijskie Kraków-Małopolska, po Światowych Igrzyskach Sportowych (World Games) Wrocław 2017, to kolejna wielka impreza z piłką ręczną plażową w programie, której gospodarzem jest Polska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest