30 grudnia 2020

Zmarł Stefan Skulimowski

Polska i płocka piłka ręczna poniosła kolejną wielką stratę. 24 grudnia 2020 roku w Siedlcach zmarł jeden „z wielkich płockiego szczypiorniaka – legenda” Stefan Skulimowski.

Określany mianem „ojca płockiej piłki ręcznej” w 1962 roku wraz z Jerzym Krajewskim i grupą słuchaczy Studium Nauczycielskiego w Płocku był inicjatorem pierwszego w historii sportu płockiego zespołu piłki ręcznej, PKS Wisła Płock. Był również jednym z jego podstawowych zawodników. Przed przyjściem do Płocka grał w słynnej Spójni Gdańsk, m.in. z Januszem Czerwińskim.

W tym samym roku (1962 ) stworzył z uczniów płockich szkół drużynę piłkarzy ręcznych w MKS Jutrzenka Płock, a dwa lata później w drugim największym płockim klubie, Masovii Płock. Wychował wielu wspaniałych zawodników, którzy w niedalekiej przyszłości tworzyli trzon pierwszoligowego zespołu ZKS Wisła Płock. Po wyjeździe z Płocka był pracownikiem naukowym Studium Nauczycielskiego w Ciechanowie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Siedlcach.

Jednocześnie składamy kondolencje Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego

Andrzej Kraśnicki

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce

* * *
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 31.12.2020 r. o godz. 14:00 – Msza Św. Żałobna w Katedrze Płockiej ul. Mostowa 2, po mszy uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym ul. Bielska, Płock.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest