17 stycznia 2021

Pierwszy walkower

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) poinformowana, że ​​w ekipie Republiki Zielonego Przylądka odnotowano dwa pozytywne przypadki koronawirusa. Zainfekowani gracze zostali natychmiast odizolowani zgodnie z protokołem sanitarnym COVID-19 w Egipcie obowiązującym na MŚ 2021. Drużyna RZP w tym momencie została zdekompletowana i mecz z Niemcami przegrała walkowerem.

Mecz Węgry – Wyspy Zielonego Przyladka Fot. PressFocus

Federacja Piłki Ręcznej Republiki Zielonego Przylądka poinformowała IHF, że obaj zawodnicy uzyskali wynik pozytywny już na początku stycznia, ale przed podróżą do Egiptu mieli negatywny wynik, przedstawiając zaświadczenia z testów jako dowód.

Niemniej jednak, ze względu na pozytywne wyniki testu PCR, obaj zawodnicy nie mogą grać, dopóki nie zostaną wydane dwa negatywne wyniki testów PCR, biorąc pod uwagę, że okres między dwoma badaniami musi wynosić 48 godzin.

Zgodnie z regulaminem COVID-19, obowiązującym podczas MŚ 2021 w Egipcie, każda drużyna musi mieć co najmniej 10 zdrowych zawodników, w tym jednego bramkarza. W związku z tym, że w tej chwili w Egipcie przebywa tylko 11 graczy reprezentacji Republiki Zielonego Przylądka, z których dwóch uzyskało wynik pozytywny, obecnie nie spełniają oni tego warunku, aby przystąpić do najbliższego meczu. Niemcy otrzymają walkower i dwa punkty, wygrywając 10:0.

Reprezentacja tego wyspiarskiego państwa położonego na Oceanie Atlantyckim  (ponad 450 km na zachód od zachodnich wybrzeży Afryki), w 1. serii meczów na MŚ 2021 przegrała w grupie A z Węgrami 27:34.
Z grupą A – w drugiej fazie turnieju – połączy się grupa B, w której rywalizuje Polska. Z każdej puli awansują po trzy najlepsze drużyny.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest