6 lutego 2021

Henryk Szczepański Prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce jednogłośnie powołał Henryka Szczepańskiego – dotychczasowego I Wiceprezesa i Dyrektora Biura – na Prezesa ZPRP. Zgodnie ze statutem Związku Prezes Henryk Szczepański będzie pełnił tę funkcję do czasu wyboru nowego Prezesa ZPRP na kolejną kadencję. Stanie się to na tegorocznym Sprawozdawczo – Wyborczym Walnym Zgromadzeniu Delegatów.

– Bardzo dziękuję za zaufanie i powierzenie mi tej roli. Podchodzę do niej z pełnym zaangażowaniem i szacunkiem. Przez ostanie lata jako I Wiceprezes, a zarazem Dyrektor Biura codziennie zajmowałem się sprawami ZPRP, rozwojem i profesjonalizacją piłki ręcznej. Będę to robił nadal   – teraz jako prezes ZPRP. Dokończenie bieżącej kadencji zarządu po rezygnacji prezesa Andrzeja Kraśnickiego to dla mnie duża odpowiedzialność i zadanie i na nim się teraz skoncentruję. Na razie nie podjąłem decyzji, czy wystartuję w wyborach – mówi Henryk Szczepański.

Henryk Szczepański to jeden z najbliższych współpracowników dotychczasowego Prezesa ZPRP Andrzeja Kraśnickiego. Doskonale zna wszystkie wyzwania, zadania, priorytety i cele na najbliższy czas oraz kolejne lata.

– Przez wiele lat współpracowałem z prezesem Henrykiem Szczepańskim i mam do niego pełne zaufanie. Cieszę się, że właśnie jemu Zarząd ZPRP powierzył tę funkcję i zadanie dokończenia kadencji po mojej rezygnacji. Prezes Szczepański od zawsze związany jest z piłką ręczną. To bardzo kompetentny, merytoryczny i zaangażowany organizator, który – co bardzo istotne – ma bardzo dobre relacje z naszymi partnerami i sponsorami – podkreśla Andrzej Kraśnicki, były Prezes ZPRP.

Najważniejsze zadania przed jakimi obecnie stoi Związek Piłki Ręcznej w Polsce to dalsza promocja i rozwój dyscypliny, współorganizacja ze Szwecja Mistrzostw Świata 2023, oraz awans naszych reprezentacji do najważniejszych międzynarodowych turniejów.

– Cieszę się, że nasza męska reprezentacja pokazała w Egipcie swój ogromny potencjał. Kluczową kwestią był i nadal jest dla niej czas, spokój i cierpliwość. Gratuluję trenerowi, sztabowi szkoleniowemu i drużynie. Wykonali bardzo dobrą pracę, stworzyli zespół i jesteśmy z nich dumni. Podczas ostatnich mistrzostw świata byliśmy bardzo blisko wejścia do ćwierćfinału. Kibicujemy też naszej kobiecej reprezentacji. Ona także robi ogromne postępy pod wodzą trenera Arne Senstada. Dziękujemy PGNIG – naszemu Sponsorowi Strategicznemu, że w nas nigdy nie zwątpił i jest z nami konsekwentnie – w momentach dobrych i trudnych – mówi prezes Henryk Szczepański.

Henryk Szczepański od 2010 roku pracuje w Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Wcześniej – w latach 2001-2010 – był kanclerzem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.  Przez wiele lat był międzynarodowym sędzią piłki ręcznej. W 1999 roku – po zakończeniu sędziowania – został delegatem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Od 1991 roku przez dwie kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej ZPRP, a od 1999 roku był wiceprezesem i członkiem zarządu związku. W okresie 1999-2012 był przewodniczącym Kolegium Sędziów ZPRP. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro pełnił obowiązki kierownika naszej ekipy reprezentacyjnej, gdzie polski zespół wywalczył czwarte miejsce. Od 2017 roku pełni obowiązki przewodniczącego Rady Nadzorczej PGNiG Superligi. W latach 2013-2017 był członkiem komisji rewizyjnej, a od kwietnia 2017 roku jest członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest