15 kwietnia 2021

Znamy skład Polek na mecz z Austrią

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych na pierwszy kwalifikacyjny mecz mistrzostw świata z Austrią udała się w 16-osobowym składzie. Duet trenerski Arne Senstad i Reidar Møistad do Wiednia zabrał m.in. trzy bramkarki.

Jeden z ostatnich treningów (hala AWF W-wa) Biało-Czerwonych przed odlotem do Wiednia Foto Adam Starszynski / PressFocus

Nasza drużyna do stolicy Austrii dotarła w środę wieczorem bezpośrednim lotem. Na czwartek zostały zaplanowane zajęcia na siłowni, analiza wideo oraz półtoragodzinny trening. – Materiał wideo zazwyczaj poddajemy analizie przez 30-40 minut. Mamy przygotowane fragmenty meczów Austriaczek a także pojedyczne zagrywki poszczególnych zawodniczek – powiedziała asystent trenera głównego, Monika Marzec. W dniu meczowym, czyli w piątek, zaplanowany został jeszcze półtoragodzinny rozruch w hali.

Play-off MŚ 2021
Austria – Polska
16.04.2021 (piątek), 18:10 Maria Enzersdorf; TVP Sport
Polska . Austria
20.04.2021 (wtorek), 18:00, Marki; TVP Sport

W składzie Polek najbardziej doświadczone zawodniczki to rozgrywające Karolina Kudłacz-Gloc (195 meczów/976 bramek) i Kinga Achruk (188/526). Ta druga po raz ostatni w narodowych barwach wystąpiła 24 listopada 2019 r. w spotkaniu przeciw Białorusi w Lublinie. Trzecią piłkarką, która ma na koncie powyżej 100 występów (dokładnie 101) w reprezentacji Polski jest bramkarka Weronika Gawlik.

Trener Arne Senstad Foto Adam Starszynski / PressFocus

Skład Polski:
bramkarki: Monika Maliczkiewicz, Adrianna Płaczek, Weronika Gawlik;
skrzydłowe: Dagmara Nocuń. Oktawia Płomińska, Aneta Łabuda, Adrianna Górna;
obrotowe: Joanna Szarawaga, Sylwia Matuszczyk;
rozgrywające: Kinga Achruk, Karolina Kudłacz-Gloc, Karolina Kochaniak, Natalia Nosek, Aleksandra Zimny, Patrycja Świerżewska, Romana Roszak.

Kapitan Karolina Kuldacz-Gloc Foto Adam Starszynski / PressFocus

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest