28 września 2021

Azoty pożegnały się z Ligą Europy

Azoty Puławy nie zagrają w fazie grupowej Ligi Europy. W rewanżowym meczu 2. rundy kwalifikacji puławianie przegrali na wyjeździe z Fuechse Berlin 29:33, chociaż do przerwy prowadzili 16:13. Pierwszy mecz zespół z Bundesligi wygrał 32:24 i awansował.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu ekipa z Lubelszczyzny zagrała dobrze przez prawie 40 minut. Później inicjatywę w Max-Schmeling Halle przejęli rywale.

Fuechse Berlin – KS Azoty Puławy 33:29 (13:16)
Fuechse:  Milosavljev (- Andersson 8, Lindberg 2, Holm, Vujović, Wiede 7, Chrintz 2, Koch 2, Michalczik 4, Matthes 2, Lichtlein 2, Morros de Argila, Kopljar 2, Marsenić 1, Langhoff 1. Kary: 2 min.

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki  – Jurecki 5, Akimienko 6, Przybylski 4, Rogulski 7, Kowalczyk, Podsiadło, Dawydzik, Fedeńczak 2, Jarosiewicz 2, Zivković 1, Łangowski 2, Bachko, Gumiński. Kary: 6 min. Czerwona kartka: Dawid Dawydzik (50’).
Sędziowie: Andre i Sandro Smailgic (Szwecja). Widzów 2422.

Pierwszy mecz 32:24 dla Fuesche i awans tej drużyny.