1 października 2021

Liga Centralna: rywalizacja nabiera rumieńców

Trzecia kolejka Ligi Centralnej wyjątkowo rozpoczęła się już w czwartek. Szlagierowo zapowiadająca się rywalizacja drugiej i trzeciej drużyny w tabeli zakończyła się wysokim zwycięstwem Akademików z Białej Podlaskiej nad Autoinwestem Żukowo. Dotychczasowy lider KPR Legionowo o punkty powalczy w Wieluniu.

Przed tą kolejką cztery zespoły: KPR Legionowo, SPR GKS Autoinwest Żukowo, KS AZS-AWF Biała Podlaska i KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski nie zaznały w tym sezonie jeszcze goryczy porażki.

Mecz w Białej Podlaskiej zredukował tę grupę. Spotkanie było wyrównane tylko do stanu 5:5. Od tego momentu Akademicy wyraźnie przyspieszyli, zaczęli powiększać przewagę, która do przerwy zatrzymała się na stanie +6. Goście mieli poważne problemy ze sforsowaniem bloku defensywnego i nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji. Dla pokonanych Grzegorz Dorsz rzucił pięć bramek i z 27 trafieniami na koncie wyraźnie przewodzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Zespół z Białej Podlaskiej wskoczył na pozycję lidera i będzie oczekiwał na wiadomości z Wielunia i Gorzowa Wlkp.

Z pierwszego z tych miast KPR Legionowo będzie się starał przywieźć trzy punkty i wrócić na pozycję przodownika. Miejscowy MKS ma bilans meczów 1-1, ale u siebie jeszcze nie przegrał. – To dla nas super ważny mecz. U siebie chcemy wygrać wszystko, a z wyjazdów wrócić z jak największą liczbą punktów. To znacznie powinien nam ułatwić szeroki skład jakim dysponują nasi trenerzy – mówi odpowiedzialna w KPR za Marketing, była reprezentantka Polski, Iwona Niedźwiedź.

W pozycję lidera celuje też KPR z Ostrowa Wielkopolskiego, który wybiera się do Gorzowa na mecz z Budneksem Stalą. Zespół Macieja Nowakowskiego czeka trudne zadanie, gdyż zawodnicy Stalówki podbudowani są wygraną w Wągrowcu. Jej kibice czekają jednak na pierwsze zwycięstwo we własnej hali.

Liga Centralna – 3.kolejka (UWAGA: z każdego meczu zaplanowana jest transmisja internetowa)

KS AZS AWF Biała Podlaska – SPR GKS Autoinwest Żukowo 31:22

sobota 16:00
Śląsk Wrocław – OKPR Warmia Energa Olsztyn

TRANSMSJA

sobota 17:00
MKS Wieluń – KPR Legionowo

TRANSMSJA

sobota 17:00
Budnex Stal Gorzów Wlkp. –  KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.

TRANSMSJA

sobota 18:00
MSPR Siódemka Miedź-Huras Legnica – MKS Grudziądz

TRANSMSJA

sobota 18:00
MKS Nielba Wągrowiec – Padwa Zamość

TRANSMSJA

niedziela 17:00
Orlen Upstream SRS Przemyśl – MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest