9 listopada 2021

Podsumowanie zgrupowania i meczów w Szwecji – Patryk Rombel

Jak trener ocenia mecze w Szwecji?

Możemy tu mówić o dwóch kompletnie innych spotkaniach. W pierwszym meczu po niezłym początku przyszedł moment, który zaważył na całym spotkaniu. Mowa tutaj o 15 minucie kiedy to w wyniku dwóch niewykorzystanych sytuacji i kilku błędów Szwedzi uzyskali siedmiobramkową przewagę. Niestety nie umieliśmy na to odpowiedzieć i ten mecz toczył się  już później  na bardzo dużym dystansie pomiędzy nami, a zespołem Szwedów. Natomiast z pewnością bardzo cieszy postawa drużyny w drugim spotkaniu i umiejętność wyciągania wniosków po porażce. Dlatego też z nadzieją możemy patrzeć na kolejne mecze, bo postawa w tym drugim spotkaniu, nawet jeśli pojawiały się trudne momenty, a takie były chociażby w końcówce pierwszej połowy, gdzie Szwedzi uzyskali pięciobramkową przewagę pokazuje, że potrafiliśmy wrócić po przerwie, nawiązać walkę i być w grze praktycznie do samego końca. Widać tutaj, że nawet w niepełnym składzie, bo niestety takim dysponowaliśmy podczas tego zgrupowania, jeśli tylko wypełniamy nasze założenia, które przygotowujemy przed meczem potrafimy rywalizować z teoretycznie przewyższającym nas jakością zespołem.

Pojawiły się głosy, że zawodnicy różnych klubów są nierówno traktowani, co trener może powiedzieć na ten temat?

Byłem mocno zaskoczony, bo zawsze przed zgrupowaniami i już na ich samym początku w rozmowach z zawodnikami czy odprawach zespołu podkreślamy, że dla nas nieważna jest przynależność klubowa i kto w jakim gra klubie. Dla nas najważniejsze jest ich zdrowie, bo też zdajemy sobie sprawę, że grono zawodników aspirujących do gry w kadrze nie jest szerokie. Każdy z nich jest najważniejszy, każdy z nich traktowany jest w taki sam sposób. W stosunku do każdego stosujemy dokładnie te same zasady i protokoły, więc tym bardziej dziwią mnie niektóre reakcje. To jest nieuzasadnione. Każdy zawodnik, który był na kadrze i mógł z nami pracować, wie dokładnie w jaki sposób dbamy o ich zdrowie, jak podchodzimy do tych kwestii, dobierając obciążenia i dostosowując zawsze trening do ich aktualnego stanu czy formy. Dlatego uważam, że nie może być wątpliwości co do sugestii w kwestii faworyzowania czy traktowania w inny sposób kogokolwiek. Nie ma takiego podejścia. Tak jak powiedziałem, nieważne z jakiego klubu jest dany zawodnik czy to Płock, Kwidzyn, Kalisz, Kielce czy inny klub, wszyscy zawodnicy są dla nas tak samo ważni i do każdego podchodzimy w taki sam sposób.

Jak ważna jest dobra współpraca i relacje trenera z trenerami klubowymi kadrowiczów w kontekście rozwoju reprezentacji?

Jako sztab szkoleniowy reprezentacji Polski bardzo ściśle współpracujemy z klubami, wsłuchujemy się w głosy samych zawodników oraz trenerów i zawsze bierzemy pod uwagę ich sugestie dotyczące pracy z poszczególnymi zawodnikami. Tak było także w tym przypadku. Rozmawialiśmy zarówno ze sztabem szkoleniowym drużyny z Kielc jak i Płocka oraz wzięliśmy pod uwagę ich sugestie dotyczące zdrowia zawodników. Z naszej strony zrobiliśmy wszystko aby wszelkie ustalenia zostały dotrzymane i dysponujemy na ten temat pełną dokumentacją i korespondencją z obydwoma klubami. Jednocześnie należy zaznaczyć, że w wyniku zaistniałej sytuacji skontaktowaliśmy się bezpośrednio ze sztabami obu klubów i powyższa sytuacja została wyjaśniona. Mam nadzieję na dalszą dobrą komunikację ze wszystkimi klubami i trenerami, bo tylko taka gwarantuje budowanie dobrego klimatu wokół reprezentacji kraju. Mam nadzieję, iż podobne sytuacje w przyszłości nie będą miały miejsca i jednocześnie chciałbym dodać, iż dopóki będę miał zaszczyt być trenerem reprezentacji Polski, występy w niej nie będą przedmiotem żadnych spekulacji. Uważam, że występy w zespole reprezentacji Polski to zawsze najwyższy zaszczyt, cel każdego sportowca i ukoronowanie jego kariery.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest