13 listopada 2021

Zagłębie o krok od fazy grupowej Ligi Europejskiej

MKS Zagłębie Lubin zrobiło pierwszy krok w kierunku awansu do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Miedziowe pokonały na wyjeździe rosyjską Zviezdę Zvenigorod 35:26.

Od pierwszych minut Zagłębie postawiło bardzo trudne warunki swoim rywalkom. Przez niemal całą pierwszą połowę to zawodniczki z Lubina utrzymywały minimalne prowadzenie, jednakże na przerwę oba kluby schodziły do szatni przy remisie 13:13.

Druga połowa rozpoczęła się wręcz idealnie dla Zagłębia. Cztery szybkie trafienia pozwoliły Mistrzyniom Polski wyjść na prowadzenie 17:13. Od tej pory to Lubinianki panowały na boisku, z każdą kolejną minutą budując swoją przewagę. Ostatecznie Zagłębie zwyciężyło 35:26, co stawia je w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem w Lubinie.

Zviezda Zvenigorod – MKS Zagłębie Lubin 26:35 (13:13).

MKS Zagłębie Lubin: Jakubowska 10, Górna 5, Milojević 5, Matielli 5, Grzyb 4, Hartman 3, Galińska 2, Noga 1.