13 listopada 2021

Chorwatki zatrzymały MKS FunFloor Perłę Lublin

MKS FunFloor Perła Lublin przegrał na wyjeździe z RC Lokomotivą Zagrzeb 21:25 w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej.

MKS rozpoczął spotkanie w mocnym stylu od prowadzenia 3:0 po dwóch trafieniach Darii Szynkaruk i jednym Dominiki Więckowskiej. Lublinianki przez niemal całą pierwszą połowę utrzymywały 1-2 bramkową przewagę aż do stanu 10:9, kiedy to po raz kolejny włączyły wyższy bieg, zaliczając cztery trafienia z rzędu i podwyższając stan meczu na 14:9. Ostatecznie na przerwę polski zespół zszedł z prowadzeniem 14:10.

W drugiej połowie MKS prowadził już nawet 18:12, jednak wtedy Lubliniankom przytrafił się przestój w grze, który skrzętnie wykorzystały rywalki i wyszły na prowadzenie 19:18. W kolejnych minutach rywalki z Chorwacji powiększyły swoją przewagę i pokonały MKS czterema bramkami.

RC Lokomotiva Zagrzeb – MKS FunFloor Perła Lublin 25:21 (10:14).

Bramki dla MKS FunFloor Perła Lublin: Płomińska 5, Gęga 5, Więckowska 3, Masna 3, Szynkaruk 2, Achruk 2, Roszak 1.