14 listopada 2021

Podsumowanie VIII kolejki Ligi Centralnej

Po VIII kolejkach Ligi Centralnej już tylko Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski może pochwalić się mianem niepokonanej drużyny. Do niespodzianki doszło bowiem w Białej Podlaskiej, gdzie MKS Wieluń pokonał po rzutach karnych miejscowy AZS AWF.

W hicie VIII serii spotkań Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski podejmowała we własnej hali trzecią drużynę ligowej tabeli – KPR Legionowo. Ostrowianie tylko przez 20 minut pierwszej połowy pozwolili gościom na nawiązanie walki.  Następnie to gospodarze przyśpieszyli i dzięki dobrej grze w obronie oraz szybkim kontrom powiększali przewagę, by na przerwę schodzić z prowadzeniem 15:9. Druga połowa wyglądała już znacznie lepiej w wykonaniu KPR Legionowo. Goście sukcesywnie zmniejszali straty z pierwszej odsłony gry, jednak te okazały się zbyt duże i ostatecznie to Ostrovia mogła świętować ósme zwycięstwo w Lidze Centralnej. Tym samym Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski utrzymała status niepokonanej drużyny na zapleczu PGNiG Superligi.

Do dużej niespodzianki doszło z kolei na parkiecie lidera – AZS AWF Białej Podlaskiej. Gospodarze musieli po raz pierwszy w tym sezonie przełknąć gorycz porażki i po serii rzutów karnych uznać wyższość MKS-u Wieluń.

Emocji nie brakowało także w Legnicy i Grudziądzu, gdzie o zwycięstwie gości decydowała jedna bramka.